A Motospeed billentyűzete nagyon jól néz ki. Nagyon minőségi és high-tech hatást kelt az alumínium fedlap. Ezek lényeges dolgok, ám nem lényegesebbek a működés minőségénél. A csavar az lenne, ha most azt írnám, hogy ezzel viszont baj van. Én azonban nem írom ezt, nem is írhatom, hiszen a működéssel kapcsolatban egy rossz szavam sem lehet. A billentyűk leütésének érzete pont az, amit egy mechanikus megoldásnál éreznünk kell! A gombok hosszú úton járnak, a leütéskor nagyon pontos a visszajelzés, ráadásul valóban sokkal kevesebb hibával lehet gépelni.
Persze az is igaz, hogy ez egy gamer billentyűzet, így ezen gépelni keveset fogunk, így viszont sokat nyom a latban az, hogy pontosan fogjuk érezni a leütést így precízebb lesz a játék vezérlése. A „gémerséget” ennél a billentyűzetnél azonban nem csak az adja, hogy mechanikus, hanem az is, hogy a billentyűk háttérvilágítást is kaptak, nem is akármilyet, RGB LED-ek csücsülnek a gombok alatt.
Elsőként fontos megemlíteni, hogy öt játék nemhez előre programozottan van kialakítva billentyűzet megvilágítás. Legyen szó szimulátorról, stratégiáról vagy FPS-ről, megkapjuk a leggyakrabban használt gomb kombinációk világítását, ahogy azt az itt feljebb láthatjátok is.
Az igazi funny érzést azonban még sem ez adja, hanem a különböző megvilágítási módok. Alapból kapunk hat alapszínt, amiknek a kombinálásával aztán sok féle fényeffektet alakíthatunk ki.
Az alapszínekről, ahogy látszik kaptok képeket is, de az effekteket inkább videón érdemes megnézni, és mivel a HOC TV adásaként ilyet is készítünk nyert ügyetek van.
A videóhoz kattintsatok ide: HOC TV – Motospeed Inflictor CK104 bemutató
A billentyűzet jellemzői között utolsóként a funkció billentyűket említjük. Ez egy olyan extra, ami tulajdonképpen már nem is extra. Tizenöt évvel ezelőtt még komoly innovációnak számított egy multimédiás billentyűzet, manapság azonban ez szinte elvárás már.
A megszokott gombokat találjuk itt, olyanokat, mint a hangerőszabályzás, némítás és a különböző alkalmazások gyorsindítása. Gombnyomásra indul az alapértelmezett média lejátszó, a levelezőprogram vagy az alapértelmezett böngésző. Szóval pont úgy, mint ahogy azt egy normális billentyűzeten megszokhattuk.