Íme az LG DM2350D külseje, mert hogy így hívják őt! Több LG monitoros cikkben írtuk már, hogy bár a tervezők valószínűleg a távoli keleten üldögélnek az íróasztalaik mögött, a formavilág még sem az ottani, hanem a nyugati ízlés szerint készült. Az persze elengedhetetlen, hogy némi kis „pajzán” keletiesség ne csússzon be, de ez általában a mi értékrendünk szerinti jó ízlés határain belül marad. Jelen kijelző is illeszkedik ebbe a trendbe. A káva és a talp mondhatni egyszerű kivitelű. Az egyetlen ami ezt színesíti a káva alján húzódó átlátszó, kis pöttyökkel díszített plexi burkolat, aminek a közepét lilás-kékes fény világítja meg.

Kipróbáltuk: LG módra - Cinema 3D az új 3D csoda 1

A külső tehát sok meglepetés nem tartogat. Az első igazi meglepi akkor ér minket, amikor a csatlakozókat vesszük szemügyre. Nálam például a tesztpad úgy van megoldva, hogy két DVI kábel tekereg elő a gép mögül, hogy amikor érkezik a tesztre egy új monitor, akkor ne legyen más dolgom, mint a kábelt csatlakoztatni, adni neki áramot, és már mehet is a próba. Ezen a kijelzőn azonban nem találunk DVI csatlakozót. Ez már önmagában is mutatja, hogy itt bizony nem egy elsősorban monitornak, hanem egy szórakoztató célra készült képernyőről beszélhetünk.

Kipróbáltuk: LG módra - Cinema 3D az új 3D csoda 2

A DVI hiányzik, ám a biztonság kedvéért egy D-Sub csatlakozót találunk, ha HDMI csatlakozóval nem rendelkező számítógépre szeretnénk kötni. Ebből már nyilvánvaló, hogy a D-Sub mellett a HDMI a másik csatlakozási lehetőség, ebből viszont rögtön kettő is akad a popsin. További érdekesség, hogy e „modern” csatlakozó mellé a mérnökök a SCART-ot is fontosnak tartották. Igaz, egyre kevesebb eszköz használja ezt a lehetőséget, de a régebbi VHS magnók igen (sajnos még sok beltéri egység is), és bizony napjainkban is akad jó néhány alsó kategóriás cucc, ami ilyen analóg megoldáson keresztül kommunikál.

Kipróbáltuk: LG módra - Cinema 3D az új 3D csoda 3

Mivel LG TV még nem volt nálunk, a menürendszerről is szólni kell. Az eddigi LG kijelzőket tárgyaló cikkekben találhattok képeket a menüről. Nos, jelen esetben valami egészen más várja a fogyasztót, hiszen ez nem egy monitor, hanem egy TV. A menü is pont ilyen, pontosabban olyan, mint az LG televízióinál. Jó nagy piktogramok, könnyen kezelhető beállító felület. Erre szükségünk is lesz, hiszen, bár lehet kézzel a káva alsó részén lévő „gombokkal” is vezérelni, az igazi mégis csak a mellékelt távirányítóval történő beállítás.

Kipróbáltuk: LG módra - Cinema 3D az új 3D csoda 4

Ja igen, a távirányítót még nem is említettem. Nem szabad róla elfeledkezni, hiszen ez továbbra sem monitor, csak úgy néz ki. Ez bizony egy televízió. A távnyomkodó amúgy nem egy különösebben sok mondatot érő jószág. Nem a minősége miatt, azzal nincs baj, inkább azért, mert pont olyan, mint egy távirányító. Se több, se kevesebb. Az egyetlen szokásostól eltérő gomb a 3D kapcsoló, ehhez még nem szokhattunk hozzá, de reméljük, ez már nem sokáig marad így.

Kipróbáltuk: LG módra - Cinema 3D az új 3D csoda 5

Mielőtt a működésre kitérnénk, bogarásszuk végig az alábbi hosszú táblázatot a képességekről!

Kipróbáltuk: LG módra - Cinema 3D az új 3D csoda 6