Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: LG LSM-100 Mouse – egér és szkenner egyben

Kipróbáltuk: LG LSM-100 Mouse – egér és szkenner egyben

Ahogy minden cikkünknél, úgy ennél is az utolsó oldalra maradtak a tapasztalatok. Kezdjük azzal, hogy mire érdemes, illetve nem érdemes az egeret használni.

Semmiképpen sem érdemes teljes oldalas képek beolvasásába belefognunk – például egy újság borítója. Szinte lehetetlen megoldani, hogy az érzékelők a lap felett maradjanak, így a kép szét fog esni. Ha az egyik marad a lapon előfordulhat kis torzítás, ha egyik sem kezdhettünk mindent elölről. A sikerre akkor van esélyünk, ha a kép körül megfelelő méretű margó van, ilyenkor ugyanis az érzékelők nem fognak a levegőben „lógni”. Sikeresek lehetünk akkor is, ha az újságot kinyitjuk, és a lapot az asztalra fektetjük, mert ilyenkor az érzékelő nem kerülhet „lapon” kívülre. Persze, ahogy az alábbi képen is látszik, vastagabb vagy nem kapcsokkal fűzött kiadvány esetén az egeret nem tudjuk a lap széléig mozgatni, így a kép egy része kimarad.

Az alábbi képen látszik, hogy bár a szkennert szépen meg kell egy teljes újság felületén járatni ahhoz, hogy ne maradjon ki egyetlen rész sem, a digitalizált kép nem lesz torz, a szoftver szépen összefésül mindent.

LSM - 100-3

A szkennelés minőségével ugyanakkor nem lehetünk teljesen elégedettek. Az egérbe épített fényforrások nem túl erősek, emiatt színes képek esetén elég sötét lesz a végeredmény. A kezelőszoftverrel ezen tudunk egy kicsit javítani, ám a végeredmény így sem lesz tökéletes, a kép sok részlete, leginkább a sötét részek közül sok elveszik.

Ez a probléma kevésbé áll fenn, ha normál papírra készített nyomatokat, illetve egyáltalán ne, ha normál fekete-fehér szöveget olvasunk be.

Ha már a szövegnél tartunk nem árt megismételni, hogy a szövegfelismerés, vagy rövidebb nevén OCR funkció remekül működik, így teljes oldalak, vagy szövegrészletek digitalizálása gyerekjáték az LG LSM-100-al.

Mire használható tehát az egér?

Mi semmiképpen nem ajánljuk, hogy valaki normál asztali szkenner helyett vegye meg, mert csalódást fog okozni. Remek eszköz viszont akkor, ha nem akarunk sok oldal szöveget beolvasni, vagy egy-egy képrészletre van csak szükségünk. Mi például sok cikknél használhatnánk arra, hogy a termékek dobozain található, egy-egy máshol nem fellelhető piktogramot lekapjunk, és a cikkbe illesszünk.

8

Ahogy a képeken látható egy-egy képrészlet digitalizálására remekül használható, de nagy segítség akkor is, ha például egy Word doksi áljára szeretnénk az aláírásunkat odabiggyeszteni. Egy ilyen feladatért felesleges felállnunk és elballagnunk a szkennerig, ha a kezünkben az LG egere lapul.

Napjainkban, a közösségi oldalakra épülő online életünket élve nagyon jó tulajdonság, hogy képesek lehetünk például egy újságcikket néhány mozdulattal megosztani ismerőseinkkel a Facebookon, vagy egy régit papír alapú képet egy-két kattintással feltehetünk egy fénykép megosztó oldalra.

A lényeg tehát a gyorsaság, az eszközhöz való könnyű hozzáférés, hiszen nem csak hogy a kezünk ügyében, hanem szó szerint a kezünkben van állandóan. Emiatt aztán olyan új képességgel gazdagszunk, aminek hiányát addig nem is érezzük, amíg nem kerül a kezünkbe egy ilyen egér.

53034

Ahogy feljebb olvasható vannak az egérszkennernek gyenge oldalai is. Ez persze egyértelműen a kis méretből és az ebből adódó gyenge megvilágításból adódik. A 320 dpi amúgy az otthoni használatra elegendő, főleg, ha nem akarunk később nagy méretben nyomtatni.

Összességében azt mondhatjuk, hogy egy jobb játékos egér áráért nem rossz vétel az LG LSM-100. Igaz játékra kevéssé alkalmas, de a mindennapjainkban igazán hasznos és izgalmas lehetőségekhez jutunk általa. Ha a kép besötétedésén javítanának, és kicsit ergonomikusabb formát adnának neki, megérdemelné a 10-ből 10 pontot, így viszont csak hetet szavazunk neki. Ezzel együtt a nagyon izgalmasnak tartjuk az új eszközt, és nagyon tetszenek az általa kapott lehetőségek, így szigorúan kézi szkennerként való használatra teljes szívvel merjük ajánlani!

7-10-k

Az LG LSM-100 egeret az LG hazai képviselete biztosította a teszthez, köszönjük nekik!

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.