Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk – iXtreamer, a digitális mindenes

Kipróbáltuk – iXtreamer, a digitális mindenes

Már megint az utolsó oldal. Ez panasznak tűnhet, de nem az, ezt az oldalt szeretem a legjobban, mert valami furcsa olvasói szokás miatt az első és az utolsó oldalt olvassák el a legtöbben. Szóval a köztes részt feltölthetnénk salátával is, vagy plagizálhatnánk a Háború és Béke című gyilkosságra is alkalmas tömegű alapműből. Nyugodtan lapozz vissza nyájas, ám kissé lusta olvasónk, nem tettünk ilyet, a belső oldalakon is hasznos tudásanyag található.

alt

Most azonban az utolsó oldalt kell megszövegezni, így kezdjünk is bele!

Az iXtreamerben egy nagyon kellemes szerkezetet ismertem meg. Jó, minőségi anyagokból épített darab, ráadásul rendkívül sokrétű módon használható. Lehet simán NAS-ként is üzemeltetni, de ha jót akarunk, akkor inkább igénybe vesszük a multimédiás képességeket. A cikkben nem említettem, de fontos információ – ráadásul a NAS-ként való használathoz elengedhetetlen – , hogy képes SATA merevlemezt is fogadni egy oldalsó dokkoló nyíláson keresztül.

Az előző oldalon található táblázatból kiderül, hogy lényegében minden olyan formátumot megeszik, amire szükségünk lehet. Fontos, hogy a vas is elég erős ahhoz, hogy képes legyen a H.264-be csomagolt 1080p-s tartalmakat lejátszani. Említettem már, hogy az 1080p 24 Hz sem jelent akadályt? Persze hogy nem, ez költői kérdés volt, ezzel akartam elfedni a tényt, hogy erről elfeledkeztem.

alt

A készülék használata iszonyatosan egyszerű, ráadásul tud magyarul! Na, ez a nem semmi, hogy pesties kifejezéssel éljek. A tudást a táblázat és a képernyőképek már elárulták, így a cikk végezetéül nem erről, hanem az összbenyomásról szeretnék írni, amit a használat során szereztem.

alt

Kétségtelenül az egyik legösszetettebb tudású lejátszó, amivel eddig találkoztam. Szimpla lejátszóként tud mindent, amit tudnia kell, ám az igazi érdekességet még sem ez jelenti, hanem az online tartalmak elérése. Filmekhez a Youtube szolgál kimeríthetetlen forrásként, ráadásként, ha az internet kapcsolatunk sávszélessége engedi, akkor a HD tartalmak is elérhetők és lejátszhatók. A filmek közötti tallózást segíti a kereső, illetve az előre beállított profilok. Nagyon tetszett, hogy eleve volt egy egy karaoke profil, amin keresztül a Youtube karaoke tartalmai között keresgélhetünk, aztán indulhat is a banzáj. Persze ennél komolyabb anyagok is elérhetők. Lehetőséget kapunk például egy rakat hírcsatorna híradóinak megtekintésére is, de nézhetünk filmelőzeteseket, vagy életmód magazinokat is. Jelenleg a tematikus műsorok mellett öt online TV adása közül válogathatunk, ami később remélhetőleg bővülni fog. Aki egyszerűen csak háttérzajt szeretne, az a számtalan online rádió adása közül válogathat.

Ha a képeinket szeretnénk megmutatni barátainknak, akkor sem kell szomorkodnunk, hiszen az iXtreamer képes a Picasa és a Flicker fotó megosztó oldalak elérésére is.

 

Összességében azt kell mondanom, hogy egy szerethető, hamar megszokható, így a napi életben természetessé váló eszközről van szó. Ez nem hangzik nagy dolognak, de véleményem szerint pont ettől lesz jó vagy rossz egy termék. Amit hamar megszokunk és beillesztünk az életünkbe az jó, arra szükségünk van, azt szeretni fogjuk. Vannak azonban olyan eszközök, amiket valamilyen oknál fogva nem tudunk megszokni. Hiányzik valami fontos képesség, amire igényt tartanánk, vagy bonyolult a menü, vagy egyszerűen csak hangos a hűtése.

Az iXtreamer nem ilyen szerkezet. Ott van a TV mellett, és két nap alatt a lakás szerves részévé vált. Már előre gondolkozom rajta, hogy leszek képes lefeszegetni a polcról, és vissza gyömködni a dobozába. Biztos ellenkezni fog, és szeretne maradni. Én is szeretném, ha maradna.

alt

Kipróbáltuk - iXtreamer, a digitális mindenes 1

A teszthez az iXtreamer lejátszót a hazai forgalmazók, a Kelly-Tech Kft. és a CompMarket biztosította a teszthez. Az Xtreamer termékek magyar nyelvű oldalát a www.xtreamer.co.hu oldalon találjátok, és elérhető már a magyar Facebook csoport is, melynek címe www.facebook.com/xtreamermagyarorszag.

 

 

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.