Kipróbáltuk: Intel Z68 és négy alaplap a szorítóban
Fogyasztás:
A fogyasztással kapcsolatban el kell mondanunk, hogy egy egyszerű wattmérővel végeztük el a méréseket, terheletlen állapotban, Blu-ray lejátszás közben, Aida64, valamint Furmark terhelésnél. Néhol elég nagy ingadozást tapasztaltunk, az értékekből igyekeztünk átlagot képezni, azonban az így kapott eredmények ezzel együtt is inkább csak tájékoztató jellegűek. A nagyobb fogyasztás magyarázata lehet adott esetben az alaplap által beállított magasabb CPU feszülstség, illetve a különböző energiahatékonysági eszközök adott pillanatbeli aktivitása, működése.
Teszteredmények
AIDA64 memóriaműveletek:
{highslide type=”slideshow-controlbar” url=”/cikkek/2011/junius/z68teszt/ud7_cachemem_alap.png, /cikkek/2011/junius/z68teszt/ud3h_cachemem_alap.png, /cikkek/2011/junius/z68teszt/vpro_cachemem_1333.png, /cikkek/2011/junius/z68teszt/vpro_cachemem_2133.png, /cikkek/2011/junius/z68teszt/m4e_cachemem_1333.png, /cikkek/2011/junius/z68teszt/m4e_cachemem_2133.png” width=300 positions=”top, right” outlineType=”rounded-white” }{/highslide}
AIDA64 háttértár sebességmérés:
{highslide type=”slideshow-controlbar” url=”/cikkek/2011/junius/z68teszt/ud7_readtest_suite.png, /cikkek/2011/junius/z68teszt/ud3h_readtestsuite.png, /cikkek/2011/junius/z68teszt/vpro_readtestsuite.png, /cikkek/2011/junius/z68teszt/read_test_suite.png” width=450 positions=”top, right” outlineType=”rounded-white” }{/highslide}
Benyomások a Lucid Virtuval kapcsalatban:
A Lucid Virtu technológiát a GIGABYTE Z68X-UD3H-B3 és az ASUS P8Z68-V Pro alaplapon egyaránt kipróbáltuk. Elvégeztük a konfigurálást a leírásoknak megfelelően, melyet a Virtu segédprogram sikeresnek titulált, azaz elvileg mindennek rendeltetés szerűen kellett volna működnie. A Intel Quick Sync dekódoló meg is jelent a MediaEspresso-ban, használható volt, és nem utolsó sorban gyors is. A probléma akkor kezdődött, ha valamilyen 3D-s alkalmazást, például 3D Mark Vantage-t vagy játékokat próbáltunk indítani. Egyes esetekben a Virtu feladatának megfelelően a Radeonra kapcsolt, de sokszor az is előfordult, hogy az IGP-vel próbálta futtatni az adott játékot, aminek értelemszerűen csúnya diavetítés lett a vége. A fogyasztástban sem váltotta be az ígéreteket. Tény, hogy kisebb értékeket kaptunk, de nem annyival, mint annyire számítottunk, így nem is közöljük azokat. A Virtu még közel sincs kész, reméljük, hogy a fejlődés felgyorsul, és pár héten belül mindennapos használatra is ajánlható lesz.
Intel Smart Response Technology a gyakorlatban:
A tehcnológiát a GIGABYTE Z68X-UD3H-B3 alaplapon próbáltuk ki a Kingston által biztosított 64 GB-os vadi új SSD-vel és egy ősrégi 80 GB-os Hitachi SATA merevlemezzel, amelyre leklónoztuk a rendszer SSD tartalmát, az összes programmal. A művelet után elvégeztük a szükséges beállításokat, majd egy kis tanulási folyamatot hagytunk a rendszernek. Újraindítgattuk a rendszert, többször elindítottunk bizonyos programokat. A sima HDD-s rendszernél 88 másodperc alatt állt fel a rendszer, míg tisztán SSD-ről ez a szám 26 másodperc volt. Az Intel Smart Response Technology használatával a boot idő 27 másodpercre csökkent, azaz gyakorlatilag a tiszta SSD-s rendszer sebességére tett szert a hybid rendszer az indulásnál, és az áldásos hatásokat leállásnál is egyértelműen érezni lehetett. A programok esetében nem végeztünk konkrét mérések, de meg tudjuk erősíteni az Intel SRT hatékonyságát. Az almazások álomszerűen jöttek elő, pattogtak az ablakok, az egész nagyon gördülékeny, gyors volt. Az Intel SRT működik és hasznos, ez végérvényesen bebizonyosodott.
Szintetikus és egyéb mérések: