Kipróbáltuk: GIGABYTE G1 Sniper 2 – mesterlövész, Z68-as puskával
Tesztkonfiguráció
A tesztkonfiguráció beállításai:
Vessünk néhány pillantást a GIGABYTE G1 Sniper 2 BIOS-ára:
Fogyasztás:
Teszterdemények:
AIDA64 memóriaműveletek:
G1 Sniper 2 + 2600k alaplapbeállításokkal G1 Sniper 2 OC gombbal + 2600k (4200 MHz)
AIDA64 háttértár-sebességteszt (read test suite):
Rightmark Audio Analyzer teszt:
Vélemény
A GIGABYTE G1 Killer Sniper 2 egy rövid látogatást tett nálunk, megismerkedtünk képességeivel és néhány villámtesztet is el tudtunk rajta végezni. Benyomásaink hasonlóak voltak, mint anno a G1 Killer Assassin vizsgálatakor. A Sniper 2 esetében a GIGABYTE Z68-ra váltott, amely okos és logikus lépés is egyben. A középpontban már a Sandy Bridge van, az X58 végleg kezd kikopni, és helyét hamarosan átveszi majd az X79. Az LGA1155 és a Z68 megfelelő alap volt egy új, G1 Killer sorozatba illeszkedő modell életre keltésére.
A Z68-nak köszönhetően lehetőség van az Intel Smart Response Technology és a Lucid Virtu (1.4a HDMI a hátlapon) használatára. A minőségi hang és a speciális LAN is megmaradt. A Sound Blaster X-Fi 20K2 és komponensei, valamint a hozzá társított nagy tudású szoftver kiváló hangzást biztosít, persze csak akkor, ha a lapkához illő hangrendszert párosítunk a számítógéphez. A Bigfoot Network Killer E2100 hálózati processzor saját memóriával dolgozik. Internetezgetés, e-mailezés közben nem nagyon fogjuk érezni az áldásos hatásait, de multiplayer specialisták és a nagy LAN-partisok örömmel fogják fogadni a vezérlőt.
A megannyi szolgáltatás mellett az alaplap külseje is egyértelművé teszi azt, hogy miféle családból származik. A bordák kialakítása, formája, az üzem közben zöld szín, a fekete-zöld színpáros váltokozása, a tölténytár formájú hűtés ugyan nem befolyásolják a használatot, mégis megadják azt az egyediséget, azt a stílust a terméknek, amelyre egy különleges vásárlói réteg igény tart. Ha belenézünk a dobozba, a kellékek egy része is ezt a célt szolgálja. A szokásos dolgok – kézikönyvek, útmutatók, telepítőlemez, hátlap, kábelek mellett például kapunk egy A3-as méretű, mindkét oldalon eltérő mintával nyomott G1 Killer posztert, egy matrica szettet és egy speciális, előlapi beépítőkeretet.
Utóbbi az Assassintól már ismerős lehet, nála is megkaptuk ezt a kiegészítőt, amit házunk egy szabadon lévő 5,25″-os rekeszébe tudunk beépíteni. A dologgal két USB 3.0 protot, egy eSATA/USB csatlakozót és egy Quick Boost gombot kapunk, amellyel ugyanazt tudjuk elérni, mint a hátlapra forrasztott OC Button segítségével. a G1 Sniper 2 nem nevezhető egy vérbeli, kimondottan tuningosok számára készült alaplapnak (ezt mutatja a fizikai gombok hiánya) is, inkább a játékosokat célozza meg, ettől függetlenül a tuningban sem vall szégyent.
A szokásos 4600 MHz-es beállítást gond nélkül véghez tudtuk vinni vele a Core i7-2600k-n, de láttunk 4800 MHz feletti eredményeket is a neten, úgyhogy a túlhajtásról sem kell lemondania annak, aki a G1 Sniper 2-t választja. Az ára nem kevés — egyelőre nincs pontos végfelhasználói összegünk (130 000 Ft körül várható), de a GIGABYTE G1 Killer Sniper 2-vel nem csak egy egyedi, hanem egy időtálló alaplapra teszünk szert, ha mellette tesszük le a voksunkat – ezt pedig jelen esetben keményen meg kell majd fizetni, de nem is egy tucattermék létrehozása volt a cél a Sniper 2-vel…
GIGABYTE G1 Sniper 2
A GIGABYTE G1 Sniper 2 alaplapot a GIGABYTE hazai képviselete bocsájtotta rendelkezésünkre, köszönjük!
Pintér Gábor (gabi123)
A cikkben szereplő állandó tesztkomponenseinkért az alábbi támogatóinknak jár köszönet: