Mivel ez a cikk nem csak az Aivia Kryptonról szól, írnom kell egy rövid összegzést is. Ahogy látjátok, három rágcsálóval ismerkedhettünk meg ebben a cikkben. Az első kettő a belépőszintet illetve a középkategória alját célozza, míg az utóbbi Aivia Krypton a csúcsot ostromolja. Emiatt a felhasználási kör is különböző.

A leggyengébb Gigabyte M9-et leginkább irodai vagy egyszerűbb otthoni munkához ajánlanám, ha játszani is szeretnénk vele, akkor maradjunk a pasziánsznál.

36
A Gigabyte M9 Ice már komolyabb darab. A külső nem változott, belül viszont komolyabb optikai egység kapott helyet, ráadásul fényes, tükröződő felületeken is működik, hagyományos asztallapon vagy egérpadon pedig szépen, pontosan, egyenletesen mozgatja az egérmutatót. Emiatt ezt az egeret már merem olyanoknak is ajánlani, akik amatőr szinten dolgozgatnak képmanipuláló programokkal, de azoknak is, akik néha lövöldözős játékkal ütik el idejüket.
38
A Gigabyte Aivia Krypton egy olyan egér, amit mindenkinek tudok ajánlani, igaz, kicsit fájna a szívem, ha azt látnám, hogy valaki csak a szövegszerkesztésnél, internetezésnél használja, ez a személy ugyanis nem használja ki az egér képességeit. A célközönség egyértelműen a játékosok, akik komolyan veszik a számítógépes játékot és fejlődni, javulni szeretnének az egér által. Persze a kiváló képességek és a beállítások sokszínűsége miatt ajánlható grafikai munkára is a Krypton, de azt gondolom, aki ilyen munkát végez még sem ezt a hardvert vásárolja meg.
37
Összességében elmondható, hogy mind a három egér tetszett, persze szigorúan figyelembe véve csak akkor, ha az elvárásainkat a tudásukhoz igazítjuk. Ha így lesz garantáltan nem fognak csalódást okozni!

A cikk legvégére maradtak az árak. Az összegeket csak irányadónak tekintsétek, a dollár árfolyama függvényében lehet több is, kevesebb is. A Gigabyte M9 8499 forintba, az M9 Ice 11 999 forintba, a Gigabyte Aivia Krypton pedig 19 999 forintba kerül.

Az egereket a Gigabyte hazai képviseletétől kaptuk tesztelésre, köszönjük!