Az első oldal két egeret fog bemutatni, aminek oka az, hogy ezekben az egerekben sok érdekeset nem fogtok találni, azon kívül persze, hogy jók.
28
Mit jelent az, hogy nem tudnak semmit? Hát nem azt, hogy nem tudnak semmit, hanem azt, hogy pont annyit tudnak, amit egy egértől egy hétköznapi halandó elvár. Van rajtuk öt gomb, a görgő ami kattintható, aztán slussz. Ja nem, egy „extrát” azért találunk, ez pedig egy DPI váltó kapcsoló, amivel az érzékenység mértékén tudunk változtatni.
16A Gigabyte M9 és M9 Ice, hogy most már nevükön szólítsuk őket, formájukban teljesen megegyeznek. Jogos lehet a kérdés, hogy vajon mitől ice az Ice! A válasz egyszerű és kézenfekvő, mert jégen is működik! Na jó, a gyártói leírás szerint jégen és üvegen, ami feltételezi, hogy az M9-nél fejlettebb optikai megoldást hordoz a hasán. Ez már csak abból is nyilvánvalóvá válik, hogy az M9 esetén a leírásban ezt találjuk: Accurate optical tracking system vagyis pontos optikai nyomkövető rendszer. A jó marketingesből jó politikus válna, nemde?
21
Ahogy írtam vagyon, a forma megegyezik, de az optikai rendszer nem, ahogy a burkolat díszítése is mutat különbségeket. Az M9 Ice minőségibb darabnak mutatja magát anélkül is, hogy kézbe fognánk. A csillogó műanyag hát és gombok helyett egy ujjlenyomatoknak jobban ellenálló matt borítást kapott, az oldallap kerete pedig fémhatású műanyag lett. Ezen kívül a görgő is fém benne, fém keréken találjuk a gumiborítást.
25
Az egereket természetesen ki is próbáltam. A tapasztalatok alapján elmondhatom, hogy a tapasztalataim vegyesek. Az egér formája elsőre jónak tűnt, ám használat közben úgy éreztem, mintha le akarna csúszni hátra a kezem róla. Kicsit magasnak tűnik a hát domborulata. Ez persze csak a saját véleményem, aki más kézmérettel rendelkezik lehet, hogy nem érzi ezt, de aki hasonló kezet kapott az sem biztos, hogy kényelmetlennek fogja találni, igaz kényelmetlennek mondani valóban túlzás lenne.
33
A gombok minden esetre jó helyen vannak, használatuk könnyű és nem igénylik, hogy ujjainkat lehetetlen helyzetbe csavarjuk. Érdekes módon, fogás szempontjából az olcsóbb egér tűnt jobbnak, talán pont azért, mert a hozzá használt műanyag fényes, ujjlenyomatgyűjtő volt, így a kezem is jobban tapadt hozzá.
34
Az optikai egység tekintetétben az Ice egyértelműen jobb. A normál M9 tükröződő felületen teljesen használhatatlan, de az erősen lakkozott bútort sem szereti. Az Ice ezzel szemben működött üvegen, a telefonom előlapján, CD-lemez fényes oldalán, tehát tükröződő felületeken is. A hagyományos asztallapon is biztosabbnak, pontosabbnak tűnt az egérmutató használata.
20
Mielőtt a részletes specifikációkat táblázatba foglalom, mutatok még néhány képernyőmentést. Ezeken a Gigabyte oldaláról letölthető, ráadásul magyarul is tudó szoftver látható, amin keresztül az egerek finomhangolását el tudjuk végezni.
Gigabyte M9 IceGigabyte M9 IceGigabyte M9 Ice
Az oldal végére tényleg nem maradt más, mint a specifikációs táblázat!
Gigabyte M9
FPS3200 fps
Méretek126 x 73 x 43 mm
CsatlakozóUSB
Tömeg100 g
Felbontás800/1200/1600/2000 DPI
Optikai érzékelőOptikai
Elem típusaAA x 2
Lekérdezés gyakorisága125 lekérdezés/másodperc
OS támogatásWindows XP 32bit/ Vista/ Win 7

Gigabyte M9 Ice
FPS3200 fps
Méretek126 x 73 x 43 mm
CsatlakozóUSB
Tömeg100 g
Felbontás800/1200/1600/2000 DPI
Optikai érzékelőLézer
Elem típusaAA x 2
Lekérdezés gyakorisága125 lekérdezés/másodperc
OS támogatásWindows XP 32bit/ Vista/ Win 7