Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: GeIL EVO Veloce és EVO Leggera

Kipróbáltuk: GeIL EVO Veloce és EVO Leggera
Rengeteg megbízható, és már bizonyított márkát felsorolhatnánk, de az is biztos, hogy a GeIL szót kimondva azonnal a RAM-ok jutnak az eszünkbe. Mit lehet mondani eme új szériáról? Sok újdonságra nem kell számítani. Mindkét kiadás a GeIL játékos-tuningos vonalát erősíti, de elérhető áron igyekszik mindezt megtenni. A GeIL elsősorban Intel bázisú alaplapokhoz ajánlja őket, de természetesen AMD-s rendszerekben is nyugodtan használhatóak. A tesztre kapott négycsatornás EVO Veloce például a Z77-es platformhoz használható fel, míg a kétcsatornás EVO Leggera szett bármilyen kétcsatornás vezérlővel ellátott konfigurációban működhet.
6
Az EVO Veloce és az EVO Leggera időzítésben, órajelben és feszültségben megegyeznek, ám a rájuk épített borda eltérő. Természetesen mind a két borda alumínium, ám amíg a Veloce a régebben bemutatott Corsa szériához hasonló magasságú hűtést kapott, addig a Leggera egy teljesen hagyományos megoldással büszkélkedhet csak. A bordák a GeIL műhelyében a hagyományoknak megfelelően az MTCD (Maximum Thermal Conduction and Dissipation) szellemiségében készülnek.

7

Nem csak ebben a tekintetben készül az eredeti és hamisítatlan GeIL recept szerint, hanem a modulok “ropogósra sütése” is a jól bevált DBT (Die Hard Burn-in Technology) “kemencéiben” (tesztgépekben) történik. A stressztesztet 100 fokon végzik 24 órán keresztül, a gép egyszerre 1000 modul befogadására és égetésére képes.

4 

Őszintén szólva jómagam magában a bordában semmi eget rengető újítást nem tapasztaltam, sőt, azt kell, hogy mondjam, ránézésre nem ez volt a legjobb minőségű GieL borda, amit valaha láttam. Az EVO Veloce méretére érdemes figyelni, mivel a borda elég magas, ezért azokon az alaplapokon, ahol a DIMM sínek közel vannak a foglalathoz, ráadásként egy hatalmas, széles hűtő kerül a CPU-ra, gond adódhat a beszereléssel, vagy esetleg a távolabb lévő síneket kell használni. Dizájnban az EVO Veloce esetén nincs hiba, ráadásul égő vörös színben pompázik. A Leggera bordája ezzel szemben, ahogy már írtuk teljesen átlagos, kevésbé feltűnő a színe is, a türkizkék borítást kapott.
 9
Ebben a termékkategóriában Dual és Quad Channel KIT-ek érhetőek el, persze a Quad Channel elnevezést úgy kell érteni, hogy a csomag négy darab modult tartalmaz. Az EVO Veloce 2133 MHz (10-11-11-30) változatban érkezett 4 × 4 GB-os KIT-ben, míg az EVO Leggera ezzel megegyező specifikációval, de csak 2 × 4 GB-os kiszerelésben. Ahogy feljebb már írtuk, a gyári üzemfeszültség mind a két változatnál 1,65 V.
 
Összefoglaló specifikáció:
 
EVO Leggera 2 × 4 GB
  • CAS: 10-11-11-30
  • Üzemfeszültség: 1,65 V
  • Hűtőborda: GeIL low-profile heat-spreader with MTCD Technology in Turquoise Blue finish
  • Technológia: DBT Enhanced, Die-hard Burn-in Technology
  • Garancia: Élettartam
  • Órajel: 2133 MHz C10 – (akár 2800 MHz)
 
EVO Veloce 4 × 4 GB
 
  • CAS: 10-11-11-30
  • Üzemfeszültség: 1,65 V
  • Hűtőborda: EVO Veloce heat-spreader designed with GeIL’s MTCD – Maximum Thermal Conduction & Dissipation technology in Metallic Hot-rod Red finish
  • Technológia: DBT Enhanced, Die-hard Burn-in Technology
  • Garancia: Élettartam
  • Órajel: 2133 MHz c10 (akár 3000 MHz)

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.