A kártya a GIGABYTE-nál szokásos kék nyomtatott áramkörre épül, mérete nem túl nagy: 4,2 cm magas; 22,3 cm hosszú és 13,6 cm széles, így csak a legapróbb házakban fordulhat az elő, hogy trükközni kell a beszereléssel. A GF116 alapú GPU-t egy hagyományosan kiképzett alumínium borda hűti, inkább a rajta lévő ventilátor az érdekes, mivel 10 centiméter átmérőjű, és a lapátjai is egyedi kialakításúak.
A GV-N550OC-1GI egy Ultra Durable modell, azaz a NYÁK-on minőségi alapanyagokkal találkozunk, maga a PCB pedig több rezet tartalmaz. A fenti jellemzők az alábbi előnyöket biztosítják egy mezei GTX 550-hez képest:
- GPU hőmérséklete átlagosan 5-10 %-kal alacsonyabb
- Túlhajtási hajlandóság átlagosan 10-30 %-kal kedvezőbb
- Energiaveszteség átlagosan 10-30 %-kal alacsonyabb
A GV-N550OC-1GI tápellátása egy darab 6-tűs PCI Express tápcsatlakozóval történik, és természetesen SLI csatit is találunk a NYÁK tetején. A kimeneteket tekintve nem kell semmi eget rengetőre számítani, a két darab Dual-link DVI mellett egy mini HDMI (1.4a) áll a felhasználó rendelkezésére.
A GTX 550-ről már tudjuk, hogy a memóriavezérlő és a memória mennyisége elég érdekes kérdés a kártya kapcsán, a vezérlő 192 bites, ezért a GIGABYTE kihangsúlyozza, hogy a termékre minőségi GDDR5 lapkák kerülnek, melyek tartalékkal is tudnak szolgálni. A GIGABYTE egész egyszerűen nem is adott ki referencia órajeles változatot a GTX 550 Ti-ből, jelenleg egyetlen modelljük van, ez pedig GV-N550OC-1GI, melyen a GPU 900 helyett 970 MHz-en, a shaderek 1800 helyett 1940 MHz-en, meg a memórialapkák 4100 helyett 4200 MHz-en szaladgálnak.
ASUS ENGTX550 Ti DC TOP/DI/1GD5
Az ASUS GTX 550 Ti-re sem lehet azt mondani, hogy még sohasem láttunk hasonlót. A fekete nyomtatott áramkör 24 cm hosszú és 14 cm magas, a GPU-n a már régről ismert DirectCU hűtés dohog, jobban mondva a rajta lévő ventilátor forog. Számtalanszor elmeséltük már, hogy a DirectCU hűtés azért jó, mert ahogy a nevéből is kiderül, a bordát átszövő hőcsövek megjelennek a borda talpán, és közvetlenül érintkeznek a hűtendő lapka felületével.
Érdekességként lehet említeni a termék tápellátását is, mely Super Alloy Power névre hallgat. A Super Alloy Power technológia egy speciális ötvözetű vezérlést használ a nagy teljesítmény leadására hivatott komponensekhez, mely a gyári adat szerint 15 %-kal nagyobb teljesítményt, 35 °C-os működési hőmérsékletet és 2,5× hosszabb élettartamot ígér. A tápellátás az ASUS kártyáján is 6-tűs PCI Express tápcsatlakozóval történik, és természetesen az ENGTX550 Ti DC TOP is SLI-be köthető.
A kimeneteknél érdekes módon az ASUS az egyik dual-link DVI-t sima VGA (dSub) csatlakozóra cserélte, a másik DVI megmaradt, a HDMI 1.4a pedig esetében a hagyományos méretű. Mivel TOP verzióról van szó, már sejthető, hogy az ASUS is gyári órajel-növelést hajtott végre az NVIDIA által javasolt referencia értékekhez képest. A GPU órajelét 900-ról 975 MHz-re, a shaderek frekvenciáját 1800-ról 1950 MHz-re növelték, érdekes módon a GDDR5 lapkákat érintetlenül hagyták. Manuálisan persze ezeket tovább növelhetjük, és kellő tudás birtokában a Voltage Tweak lehetőséget is igénybe vehetjük, azaz a feszültségértékeken is emelhetünk.