Ezt a két olvasót egyként fogjuk kezelni, hiszen a burkolat színén és a háttértáron kívül nincs köztük különbség. Ahogy a bevezető oldalakon is olvasható volt, az E-Ink napjainkban egyáltalán nem számít egyeduralkodónak a könyvolvasók kijelzőjeként. A Color Book nem is azzal, hanem 5 colos képátlóval és 800 × 400 pixeles felbontással rendelkező TFT LCD panellel van szerelve.
A kijelző miatt ennél a készüléknél nagyobb energia éhségre számíthatunk, amit jelez az is, hogy az akku 1800 mAh-ás. Mivel a színes kijelző és a beépített 4- illetve 8 GB memória már lehetővé teszi képek és filmek nézését, a gyártó nem adta meg, hogy hány oldalt tudunk elolvasni egy töltéssel.
A gép a színes kijelző miatt több funkcióval gazdagodott. Mivel itt már filmnézés is elérhető, bekerült több új fájl formátum is a repertoárba. Igaz, nem csak a filmes, hanem az egyéb formátumok támogatása is javult az első olvasóhoz képest. Tehát a következő fájlok olvashatók, nézhetők, hallgathatók meg a Color Book sorozat tagjain: TXT, HTML, PDF, EPUB, FB2, RTF, MOBI, CHM, DOC, WMA, MP3, JPG, BMP, PNG, GIF, MP4, WMV, AVI, RMVB, FLV, ASF, 3GP, MOV. További funkciókként meg lehet jelölni oldalakat a könyvekben, lehet négy lépésben nagyítani a szöveget, öt különböző betűtípus közül választhatunk, állítható a margó szélessége, és forgatható a kép, ami különösen a filmeknél, képeknél jön jól.
A tartozékok között itt is találunk USB kábelt, amin keresztül fájlokat tölthetünk fel az olvasóra, találhatunk töltőt és a szokásos fülhallgatót is megkapjuk.
Miután jól megnézegettétek a képeket következzen az utolsó oldal, ahol végre véleményezhetünk, és értékelhetünk!