A televízió sem egy apróság, lévén 7 colos képátlóval bír. A képernyő alatt találjuk a hangszórópárt, aminek segítségével sztereó hangot élvezhetünk. A baloldalon csak a távirányító érzékelője kapott helyet, jobb oldalon viszont ott vannak a kezelőszervek hét darab gomb formájában. Ezekkel elérjük a menüt, tudunk csatornát váltani, hangerőt állítani, és persze a menüben kóricálni.
Kipróbáltuk: Easy TV Nomad nem csak nomádoknak!
A TV meglehetősen egyszerű dobozban érkezet hozzánk. Az egyszerűség ebben az esetben nem azt jelenti, hogy nincs rajta semmi, inkább azt, hogy a számítógépes alkatrészekhez képest egyszerű, nincsenek rajta Manga figurák és hasonló agyament képek. Van viszont a készülék fotója mellett egy csomó információ, ami megkönnyíti a döntést, ha a boltban a polc előtt toporgunk vele. Az biztos, hogy a színes piktogramok kellően vonzóvá teszik, mert ha nem is értjük pontosan melyik mit jelent, azért a képek nagy számából sejthetjük, hogy okos cuccot veszünk, okosabbat, mint mondjuk a mosóporunk.
A doboz fedelét felhajtva megpillantjuk a műanyagba zárt tévét, egy mellette lévő lezárt részen pedig megtaláljuk a kiegészítőket. Van itt külső antenna, távirányító, hálózati adapter, egy RCA AV kábel és egy fülhallgató is.
A távirányító ahhoz képest, hogy egy mobil cucc mellé adják egészen nagynak mondható. Ennek köszönhetően normális gumi gombokat raktak rá, ráadásul minden funkció elérhető rajta keresztül.
A csatlakozók a baloldalon, de a készülék oldalán vannak. Meglepően sok mindent találunk itt. Felül egy LED kezdi a sort, ami azt mutatja, hogy töltjük-e vagy már fel van töltve az akku, illetve bekapcsolt állapotban is zölden világít. Alatta bekapcsoló gomb, egy USB aljzat következik. Ezután Jack-dugós megoldással kialakított AV ki- és bemenetet találunk. A tartozékok között található kábel segítségével a kép és a sztereó hangjelet vihetjük ki a cuccból, vagy ezen jeleníthetjük meg külső jelforrás, mondjuk egy DVD lejátszó képét és hangját. A legalsó két helyet a fejhallgató kimenet és a tápegység csatlakozója foglalja el. Már csak egy csatlakozó maradt, ez a készülék felső oldalán található, ide dughatjuk be a külső antennát. Erre okos módon két fajta lehetőségünk van. Vagy a kábelt csatlakoztatjuk, aminek a végéhez tudjuk majd az antenna botját kötni, vagy rögtön a botot, na jó, inkább pálcikát csatlakoztatjuk.
Az Easy TV Nomad külseje nem okoz nagy meglepetést, mondhatni teljesen funkcionális. Ezzel együtt azonban nem mondható se rossznak, se gagyinak, már csak azért sem, mert a burkolat műanyagja elég vastagnak és jó minőségűnek tűnik. A kapcsolók nincsenek túlcsicsázva, és nem világít a készüléken sok idétlen fény sem. Teljesen jó, a mindennapi használatra alkalmas a tévé.
A külsővel kapcsolatban egy dologról nem szóltam még, ez pedig a hátsó kitámasztó, ami a hátlap alján található. Ezt kihajtva az Easy TV Nomad az asztalra állítható, nem kell kézbe fogni ahhoz, hogy kényelmesen tudjuk nézni.
Lássuk, mit tud a szoftver!