Kipróbáltuk: Core i7-990X EE + Rampage III Black Edition + GTX 580 SLI
A hátlapi csatlakozóknál is találunk érdekességeket: A dolog egy kombi (egér vagy billentyűzet) PS/2 csatlakozóval indul, alatta két darab USB 2.0 porttal. Ezt követi a vezetéknélküli hálózatokért felelős modul, mely IEEE 802.11n-es szabványú WiFi-t és Bluetooth 3.0 használatát teszi elérhetővé, külső antenna csatlakoztatását követően, melyet természetesen megtalálunk a dobozban. A következő gomb egy könnyített CMOS clear, bár jumper is van az alaplapon, ennek a használata mégiscsak kényelmesebb. Ezt további két USB 2.0, majd két darab USB 3.0 és két eSATA port követi. Utána ismét egy speciális kapcsoló jön egy állított USB-vel, ez a ROG Connect szekció, azaz ha külső eszközről szeretnénk végezni a tuningot, akkor azt itt kell csatlakoztatni a deszkához, és a gombbal létrehozni a kapcsolatot. A sort az Intel ethernet vezérlő RJ45 csatlakozója zárja további két USB 2.0-val és az analóg hangkimenetekkel. Az USB 3.0 csatikat NEC lapka vezérli, újdonság, hogy az alaplap nyomtatott áramkörére is tettek két darab kivezetést tűs formában, így ha házunk rendelkezik USB 3.0 szabványú előlapi dugókkal, akkor immáron előlapra is kijuttatható az USB 3.0 speciális doboz használata nélkül. Érdekes és adott esetben hasznos dolog lehet még a két darab 8 tűs kiegészítő tápcsatlakozó felett és a vezetéknélküli adapter mellett pirosító mikrokapcsoló, ez az ún. Q-RESET, mely akkor használatos, ha már LN2 módban sem akar életjelet adni magáról a rendszer. Ekkor a Q-RESET megnyomása egy időre megvonja a tápellátást a rendszertől, és időt ad a CPU-nak olyan hőmérsékleti tartományba kerülni, ahol már nem jelentkezik a Cold bug. Nem beszéltünk még a hangkeltőről, mely egy SupremeFX X-Fi 2 névre hallgató 8 csatornás HD audio lapka az alábbi képességekkel:
Rengeteget lehetne még mesélni a deszkáról, de ezek voltak a fontosabb jellemzők, amik mellett nem lehetett elmenni. Egy dolog azonban még kimaradt, a már említett ThunderBolt kiegészítő kártya ismertetése.
Az eszköz ×1-es PCI Express sínbe illeszthető (ilyenből kettő található az alaplapon), egy darab molex csatlakozóval lehet működésre bírni, és alaplapi USB csatlakozót sem árt rápattintani a hátuljára. De mi az, amit a ThunderBolt kínál? Az ASUS a megszállott gamereknek, a legdurvább LAN-partis arcoknak igyekszik vele kedveskedni, két dolog felajánlásával. Az egyik a már a G1 Assassin lapon is látott Killer E2100 hálózati vezérlő (NPU), a másik pedig egy hangkártya funkció sztereó erősítéssel, célzottan fejhallgatókhoz. Íme a specifikációk: Killer E2100 dedikált hálózati vezérlő (NPU)
2-csatornás magas minőségű DAC/ADC
Az alaplap teljes specifikációja (nagyítható):
|