A LapAir doboza a megszokott CM dizájn jegyeit viseli magán. Egy kis ciklámen, egy kis kék-zöldeskék, sok fehér, és persze szép képek az eszközről. Nyálcsorgatónak nem is kell más, az egyszeri vevő már kéri is a polcról kacsingató dobozt.
Belül sem érhet minket kellemetlen meglepetés. A 17 colos képátlóig használható hűtő doboza eleve méretes, ráadásul ahhoz képest, hogy milyen egyszerű szerkezet van benne a tömege is jelentős, több mint 1,2 kilogramm.
A fedlap felnyitása után rögtön megpillantjuk a nylonba csomagolt LapAir hűtőt. A bugyit lehúzzuk, és kezünkbe fogva érezhetjük a CM minőséget. Nem először fogok a kezembe notebook hűtőt, de a mai napig meglep, hogy milyen különbség lehet minőségben az egyes gyártók termékei között, még akkor is, ha egy ilyen egyszerű eszközről van szó. Lássuk be, ez nem egy Ferrari, némi műanyag, egy kevés fém, szerencsés esetben egy ventilátor, aztán slussz. Mégis, ahogy a kezembe fogom, végigsimítom az éleit, rögtön tudom, hogy ismét egy márkás darabot sikerült kifognom.
Ahogy a bevezetőben említettem, ez a hűtő kimondottan a mobil gépek mobil módon történő használatát segíti elő. A mobil használat azt feltételezi, hogy nem asztalon áll a gép, hanem a lábunkra van fektetve, ölünkben van, esetleg a paplanon pihen. Nos, ezek azok a helyzetek, amik nem tesznek jót egy ilyen gépnek. Miért? Egyszerű, a szellőzés megszűnése miatt. A hordozható komputerek esetén a szellőzőnyílások egy része a gép alján van. Ha ezeket a nyílásokat elzárjuk, akkor a gép garantáltan túl fog melegedni, az pedig az álmoskönyv szerint sem jelent jót.
A LapAir egyik fontos szerepe tehát az, hogy ilyen helyzetekben is frissítő levegő jusson a gép aljához, illetve az ott kiáramló meleg ne a lábunkat vagy a paplant fűtse, hanem akadály nélkül tudjon a gép alól távozni. Emiatt kapott a LapAir egy ventilátort, ami a levegő forgatását segíti elő.
A ventilátor, pontosabban a ventilátort fedő rács az egyik olyan eleme ennek a hűtőnek, ami rögtön megragadja az ember figyelmét. Jópofa dolog, hogy a rács jobb oldalán egy olyan kis fülecskét találunk, mint például a farmer nadrágok márkajelzése. Igaz, itt nem Lewis, hanem Cooler Master felirat szerepel a címkén.
Ezt a címkét megfogva, megemelve tudjuk a rácsot eltávolítani. Hasznos dolog ez, hiszen a ventilátor könnyen tisztíthatóvá válik, elég lesz hozzá egy ecset, hogy leporoljuk néha. A rács maga olyan módon illeszkedik a műanyag alapra, mint ahogy a hangfalakon ülnek a vásznak keretei. A rács aljának kis tüskéi gumi ágyba ülnek bele, szépen finoman kell benyomni őket, és biztosan tartják a rácsot a helyén.
Ha megfordítjuk a hűtőt, akkor két dolgot érdemes vizsgálni. Az egyik az áramellátás kábele, ami szépen el van rejtve, így ha nem szeretnénk az USB-n keresztül meghajtani a ventilátort, akkor sem fog minket zavarni. Ha azonban mégis azt szeretnénk, hogy az aktív hűtés működjön, akkor nem vesztünk USB csatlakozót, hiszen a kábel vége adapterként működik, vagyis bedughatjuk az USB csatlakozóba, majd a dugóhoz csatlakoztathatunk egy USB eszközt.
A másik lényeges dolog a párna, ami a lábunkon fog feküdni, ha az ölünkben használjuk a gépet. Ez a párna a hűtő teljes alján végig ér, meglehetősen, de nem kényelmetlenül kemény, a borítása pedig garantáltan időtálló, olyanféle szövet, amit a hátizsákok hát felöli oldalán szoktak használni. Ezek kikopni nem szoktak, és a ruhánkat is a lehető legkevésbé koptatják. Amit hiányosságnak érzek, hogy ez a párna nem vehető ki, imígyen nehezen tisztítható, ha például beszív egy kis kávéfoltot vagy hasonló szennyeződést.