Az ASUS UX32VD lényegében nem okozott meglepetést, pont azt nyújtotta, amit tőle elvárhatunk. Mondhatnánk unalmas gépnek is, de ez a hordozható masina minden csak nem unalmas!
A cikkből kiderül, hogy hiányérzetünk egyedül a háttértár miatt lehet, hiszen egy ennyire fullos szerkezetbe már illik SSD tárat használni. Igaz, ez a komponens tovább drágítaná az amúgy sem olcsó ASUS-t.
Nem szóltam még a használat közbeni tapasztalatokról. Egy hordozható gépnél elsőrendű, hogy halk legyen. Az ASUS UX32VD halk is, igaz csak addig, amíg nem kell kicsit számolásigényesebb művelettel foglalkozni, esetleg nagyobb adatmennyiséget másolni. Ha úgy alakul, hogy keményebben dolgoztatjuk a gépet a hangja is megérkezik. Öröm az ürömben, hogy ez a hang nem zavaró, nem túl magas, nem is túl alacsony, nem berezonál tőle a ház, egyszóval nagyon háklisnak kell lennünk ahhoz, hogy zavarónak találjuk. Itt is igaz az előbbi tézis, hogy a szilárdtest meghajtóval jobb lenne.
Fontos dolog a sebesség. Ahogy azt olvashattátok, az Intel ajánlásai között ott szerepel az SSD meghajtó használata, e nélkül nem lehet Ultrabook az Ultrabook. A gyártók használhatják ugyan akkor a hibrid merevlemezeket, amik SSD alapú átmeneti tárral dolgoznak. Ez a megoldás, bár nehezen mérhető egy szintetikus teszttel, a napi használat közben mégis sokat gyorsít. A megszokottnál gyorsabban töltődnek be a programok, és a gyakrabban használt dokumentumok, prezentációk indulására sem kell sokat várni.
A cikkben említettem a kijelzőt, mint pozitívumot. Megfordult már a kezeim között sok monitor, sok féle panellel szerelve, de ez a gép most átvert. Ennek oka, hogy a TN paneles kijelzők esetén a betekintési szögek iszonyat rosszak. Persze a gyári adatok 170 fok körüli értékeket is említenek, de ilyen szögből nézve általában azt látjuk csak, hogy valami van a kijelzőn. Az ASUS UX32VD kijelzőjén viszont nem torzultak számottevően a színek, ha horizontálisan éles szögből néztem, mindössze a fényerő csökkent le. Emiatt elbizonytalanodtam a kijelző fajtáját illetően. Igazából a vertikális betekintés győzött meg róla, hogy valóban TN panelt nézek, mert élesen felülről valóban elmosódik a kép, de nem kicsit, hanem nagyon. Persze, ahogy minden hasonló cikkemben itt sem győzöm hangsúlyozni, hogy ez nem a gyártó, sokkal inkább a technológia korlátai miatt van így.
Összességében tehát az ASUS UX32VD, illetve köznapi nevén a ZENBOOK Prime meggyőző teljesítményt hozott meggyőző külsővel. Ezt vártuk tőle, ahogy lényegében minden Ultrabooktól ezt várjuk most, és az elkövetkező években is.
Az ASUS ZENBOOK Prime az ASUS hazai képviseletétől érkezett kipróbálásra, köszönjük!