Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: ASUS ZENBOOK Prime – az elegáns

Kipróbáltuk: ASUS ZENBOOK Prime – az elegáns
Nos, első sorban azt kell tudni a gépről, hogy immár a második generációról beszélünk. Attól második, hogy ebben már egy kétmagos, Ivy Bridge alapú ULV processzor dolgozik Intel HM76 Express alapú lapkakészlettel támogatva. Az UX32VD nálunk lévő változatában egy Intel Core i5 3317U jelű processzor dolgozik 1,7 GHz-es órajelen, de ez az olcsóbb megoldás, mert elméletileg akár i7-es procival kapható. Az új generációs mobil processzorokra a gyártó 17 wattos TDP értéket ad meg. A támogatott memória fajtája minden típusnál a DDR3-1600, a harmadszintű gyorsítótár jelen esetben 3 MB.
19-asus-zenbook-prime-ux32-vd
A gépben 4 GB memória található, még pedig DDR3 1600 MHz-es modulok.
A kép megrajzolásáért nem csak egy, de rögtön két videokártya is felel. A teljes pontosság kedvéért Egy NVIDIA GeForce GT 620M dedikált vezérlő mellett nem tiltották le a központi egységben lévő Intel HD 4000-es vezérlőt sem, így alapértelmezetten ez működik, míg nagyobb számításigényű alkalmazásoknál az NVIDIA vezérlője lép működésbe. A videokártya automatikus átváltásáért az NVIDIA Optimus technológiája felel, az számunkra a használat közben észrevehetetlen.
22-asus-zenbook-prime-ux32-vd
Lássuk a kijelzőt. Számomra komoly meglepetést okozott, mert az első mindig a horizontális betekintési szögek vizsgálata, ami meglepően jónak mutatkozott. A gyári specifikáció ugyan akkor elbizonytalanított, mert a leírás szerint az a felbontás (1366 × 768) ami a géphez tartozik egyértelművé teszi, hogy nem IPS panelről beszélünk, azok ugyanis teljes HD felbontással bírnak. Ezután már bőszen kezdtem forgatni a kijelzőt, és tény, hogy a vertikális betekintési szögek pont annyira rosszak, mint amit egy TN paneltől remélhet az ember. Horizontálisan viszont csak némi fényerőgyengülést tapasztaltam, sokkal kevesebbet, mint ami várható lett volna.
A kép után jöhet a hang. A gyári leírás szerint egy Bang & Olufsen nevével fémjelzett megoldás található a gépben, ami első blikkre rossz nem lehet. Másodikra sem az, de leginkább csak a gép és a hangsugárzók méretéhez képest. A Don Giovannit ne ezen hallgassátok!
9-asus-zenbook-prime-ux32-vd
A meghajtóknál a specifikáció egy 500 GB-os merevlemezt említ egy 24 GB-os SSD-vel. Az Intel Az Ultrabookok esetén a specifikációban az SSD meghajtók használatát írja elő. Mivel azonban egy szilárdtest meghajtó még mindig nem nevezhető olcsónak, a gyártók a hibrid megoldásokat is bevethetik. Jelen esetben az 500 GB-os háttértár mellé egy a Sandisk műhelyéből kikerült 24 GB-os SSD alapú gyorsítótár került, ahonnan gyorsabb az olvasás, ahova gyorsabb az írás, és amin gyorsabb az adatok visszakeresése is. A felhasználók a gép használata közben ezt a gyorsítótárat nem használhatják, pontosabban az közvetlenül nem érhető el adatok tárolására.
10-asus-zenbook-prime-ux32-vd
A gép csatlakozóiról már szóltunk a külső kapcsán, így tudjuk, hogy Ethernet aljzatot is kapunk a géphez. Nem maradhat el, furcsa is lenne, ha elmaradna a vezeték nélküli hálózatok támogatása. Itt természetesen már alap az n-es szabvány támogatása. A gép rendelkezik beépített Bluetooth adapterrel is.
Látható, hogy az ASUS ZENBOOK minden földi jóval el van látva, de hogy ezt kicsit töményebb formában is a nyakatokba öntsem, megkapjátok a részletes specifikációt tartalmazó táblázatot.
ProcesszorIntel® Core™ i5 3317U Processzor
Operációs rendszerGenuine Windows® 7 Home Premium 
LapkakészletIntel® HM76 Express Chipset
MemóriaDDR3 1600 MHz SDRAM, 4 GB
Kijelző13.3″ 1366 x 768
VideokártyaIntegrált Intel® HD Graphics 4000 
NVIDIA® GeForce® GT 620M
Háttértár500GB 24 GB SSD gyorsítótárral
KameraHD Web Kamera
HálózatIntegrált 802.11 a/b/g/n
Built-in Bluetooth™ V2.1+EDR 
BT 4.0 támogatás (on WLAN+ BT 4.0 combo kártya)
*2
Csatlakozók1 x Fejhallgató-kimenet jack
3 x USB 3.0 
1 x HDMI
1 x Mini VGA
1 x SD card olvasó
AudióBeépített hangszóró és mikrofon (Bang & Olufsen ICEpower®)
Akkumulátor48 Wh Polymer
Méretek325 x 223 x 5.5 ~18 mm
Tömeg1,45 kg

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.