Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk a Bulldozert: FX-8150 és három 990FX-es alaplap a tesztpadon

Kipróbáltuk a Bulldozert: FX-8150 és három 990FX-es alaplap a tesztpadon

Szintetikus mérések:

aida_1

Az eredmények ismertetése során az FX-8150-et főleg a két Sandy Bridge modellhez fogjuk hasonlítani, hiszen árban ezek állnak körülbelül abban a sávban, amibe az FX-8150 érkezik. Az AIDA64 beépített mérései alatt a különféle modulok esetében nagyban változik az FX formája. Queen alatt csak a 2500K ellen van esélye, a 2600K-t még tuningolva sem éri el. A Photoworxx-nél nincs esély a 2500K és a 2600K megszorítására, de meglepő módon a 980X-szel sikerül elbánnia az FX-8150-nek. A Hash modul során látványosan jól érezte magát a Bulldozer, és minden ellenfelét magabiztosan verte, meglepően nagy különbséggel. VP8 alatt már nem ennyire rózsás a helyzet, a 2500K-t sikerült megközelíteni, de a 2600K és a 980X ellépet. A tuning viszont sokat lendített a dolgon, és a mezőny élére állt az AMD új üdvöskéje. FPU Julia alatt még ennyire sem remekel a legerősebb Bulldozer, csak a Phenommal sikerül elbánnia.

sandra_1

A Sisoftware Sandra 2011 az AIDA64-hez hasonlóan jól példázza a Bulldozer architektúra és az FX-8150 hullámzó teljesítményét. Az egyik mérésben csúnyán elmarad, a másikban felzárkózik, míg egy harmadikban képes elverni a komplett mezőnyt. A tuning is jelentős százalékokat tudott eredményezni az értékeknél.

superpi_1

Mivel a Bulldozer ereje a többszálú feldolgozásban rejlik, nem számítottunk nagy tündöklésre a Super Pi kapcsán, ez a progi valahogy sosem volt az AMD processzorok kedvence. Sejtésünk a legrosszabb forgatókönyv szerint igazolódott be. Az FX-8150 még a Phenomtól is kikapott, az Intel központi egységek más dimenzióban haladtak. A Super Pi-t a Bulldozer kapcsán tehát inkább jobb elfelejteni.

wprime_1

A wPrime is egy száraz, szintetikus tesztprogram, de a Super Pi-vel ellentétben képes több magot kihasználni. A jelek szerint sajnos nem eleget, ugyanis az FX-8150 ebben a tesztprogramban is leszerepelt. A Phenom II sokkal jobban tudta tartani a lépést az Intel egységekkel, mint az új architektúra.

fritz_1

A Fritz Chess Benchmark (Deep Fritz) már képes akár 12 szál kezelésére is, azaz a 980X minden erejét beleadhatta ebbe a mérésbe. Ez meg is látszik, ugyanis toronymagasan az élre állt, de ez a teszt már az AMD FX-nek is inkább az ínyére volt. Azt nem mondhatjuk, hogy a nyolc magnak megfelelő eredményt kaptunk, ugyanis a 2500K-t éppencsak sikerült megverni, a 2600K-tól pedig elmaradt a teljesítmény (tuninggal sikerült befogni), de az látható volt, hogy az FX-8150 szereti azt, ha mind a nyolc magja használatban lehet.

sabertooth_konfig1k