Kipróbáltuk a Bulldozert: FX-8150 és három 990FX-es alaplap a tesztpadon
Renderelés:
A Cinebench R10 régi motoros, azért érdemes mégis használni, mert látni lehet, hogy az egy maggal elért eredmény után mennyit számít, amikor az összes mag és szál végzi a renderelést. Jó látni az elmélet gyakorlattá válását a Bulldozer kapcsán, mely szerint “core-to-core” valamennyivel gyengébb az előző generációnál, nem beszélve a Sandy Bridge architektúráról. A második mérésben a nyolc mag életre kel, és egyből más képet fest a dolog, a de 2500K-t még így is csak megközelíteni sikerül. A tuning viszont komoly eredményeket produkált, a 2500K-t és a 2600K-t is sikerült lenyomni, csak a 980X tudta megelőzni.
A Cinebench 11.5 az előző alkalmazás legújabb verziója, itt már csak az összes mag+szál használatával lehet mérést végezni, ez a program viszont manapság komoly értékmérőnek számít a többszálú utasításfeldolgozással kapcsolatban. Ugye a bevezetőben ennél a programnál merült fel az “AMD grafikonos poénja” az FX-8150 és a 980X-szel kapcsolatban, most láthatjuk a rideg valóságot. A 980X-hez nem sok köze van, a 2500K-t sikerül kis fölénnyel lenyomni, de ne felejtsük el, hogy az FX-8150 dupla annyi maggal dolgozik, mint a 2500K. Ennek megfelelően a 2600K-val már nem bír el. Azt is látni, hogy egy esetleges új stepping, amit jóval magasabb órajellel lehetne csatába küldeni, sokat segíthetne a Bulldozer helyzetén, ugyanis a tuning hatására megint sokat gyorsult a páciens.
A POV-Ray-t egy ideig pihentettük, most újra visszaemeltük a tesztalkalmazásokba a Bulldozer kedvéért. A legújabb, 3.7 RC3 verziót használtuk, majd a rendereléshez szükséges időt és a kapott pontszámot is feljegyeztük. Látható, hogy az FX-8150 ezúttal meghálálta a bizalmat, a Phenomot lelépi, a 2500K-t is magabiztosan veri, és most a 2600K-t is sikerült legyőznie, ha csak hajszállal is. A 980X-szel nem sikerült felvenni a kesztyűt, de ez nem nagy meglepetés.
A LuxMark szintén egy először alkalmazott szoftver, segítségével a renderelési képességek mérhetőek le, akár GPU-gyorsításos módban is. Mi most csak a processzorerőt használtuk, és felvéstük a kapott pontszámokat. Az FX-8150-től egy picit többet vártunk, a négy maggal dolgozó 2500K-t majdnem hogy kötelező volt megvernie, a 2600K-tól és a 980X-től viszont jelentősen elmaradt.
Ezt a szekciót a Photoshoppal zárjuk, melyben egy szkriptet futtattunk le, ami a művelet végére egy szép naptára rajzol ki a képernyőre. Az végrehajtáshoz szükséges időt mértük le, így a kisebb érték a jobb a grafikonban. Eddig se szerette az AMD a Photoshopot, és a jelek szerint ezután sem fogja (az igazsághoz hozzátartozik, hogy a CS5-öt is kipróbáltuk, de abban még gyengébb eredményeket kaptunk). Az Intel CPU-k egy osztállyal feljebb versenyeznek, a Bulldozer pedig éppcsak elbánik a Phenommal.