Megjelentek az első adatok és képek az Intel processzorral szerelt Macről, melyen állítólag akár Windows XP is gond nélkül üzemeltethető.

A képeken látható termék még közel sem a jövő évi megjelenítésre ítélt kész számítógépet ábrázolja, inkább csak az alkalmazásfejlesztők részére kiadott fejlesztési platformként szolgál, így hát a kinézetről egyelőre semmit sem tudunk meg.
 
Az viszont biztosnak látszik, hogy a gép alapértelmezés szerint 1 GB memóriával és egy 3,60 GHz-es Prescott-2M maggal megáldott Pentium 4 processzorral dolgozik. Hírek szerint a Tiger kódnéven ismeretes Mac OS X 10.4 már most meglehetősen jól illeszkedik az új környezethez, a felhasználó ebből mit sem érzékel, azt leszámítva, hogy lehetőséget kap a Hyper-Threading ki- és bekapcsolására.
 
Érdekesség, hogy a rendszerinformáció szerint a grafikus megjelenítésért az Intel lapkakészleteibe épített Graphics Media Accelerator 800 szolgál, míg PC-kben a 900-as sorozatot ismerhettük meg. Mivel azonban ez nem képes DVI-kimenet biztosítására, arról egy külön videovezérlő, a Silicon Image Orion ADD2-N Dual Pad ×16 gondoskodik.
 
Képek az Intel processzoros Macről! 1
Kattints a képre a nagyobb mérethez!
 
A rendszer belseje egyébként nagyon hasonlít egy G5-ös Macintosh felépítéséhez, csak a ventilátorok elrendezése változott meg jelentősebben.
 
Sokak számára fontos érdekesség lehet, hogy egy NTFS-fájrendszerre formázott kötetre hibátlanul települt a Microsoft Windows XP is, az egyetlen probléma a grafikus megjelenítéssel adódott: 800×600-as felbontásnál feljebb igen nehéz tornászni. Persze idővel biztosan megjelennek megfelelő illesztőprogramok, egyesek már így is kihozták az 1600×1200-at, bár a megjelenítéshez használt 23 hüvelykes Cinema Display teljes felületét így sem tudták kihasználni.
 
Képek az Intel processzoros Macről! 2
Kattints a képre a nagyobb mérethez!
  
Miután a Windows sikeresen futott az idegen platformon, joggal merült fel a kérdés, hogy vajon a Mac OS X for Intel képes-e hagyományos PC-n üzemelni, de eleddig úgy tűnik, hogy nem: egy hibaüzenet szerint a konfigurációt a Darwin x86 nem támogatja. Gyanítjuk azonban, hogy elsősorban nem technikai akadályról van szó, sokkal inkább arról, hogy az Apple nem szeretné, ha a Mac OS X előnyeit “ingyen” élvezhetné mindenki saját PC-jén, mert az jelentősen csökkentené a Macek forgalmát. Így hát egy hardveres kulcshoz hasonló védelmi lapkát építettek az Intellel szerelt Macbe, majd meglátjuk, hogy a védelem e formája mennyire bizonyul tartósnak.
 
Képek az Intel processzoros Macről! 3
Kattints a képre a nagyobb mérethez!