Válassza az Oldal lehetőséget

Különleges hűtéssel érkeznek a DFI új lapjai

Különleges hűtéssel érkeznek a DFI új lapjai

Új tagokkal bővült a játékosoknak szánt LANPARTY család.

 

A gyártó a tegnapi napon jelentette be új LANPARTY lapjait, melyek az Intel Bearlake kódnevű lapkakészleteire épülnek. Legelőször a DDR2-es memóriákat támogató LANPARTY UT P35 T2R jelenik meg, melyet egy kicsit lemaradva fog követni a DDR3 verziós T3R.

Különleges hűtéssel érkeznek a DFI új lapjai

Ami az UT P35 lapkák tudását illeti, vérbeli, full-extrás Bearlake deszkákról beszélhetünk, amelyek természetesen támogatják az Intel legújabb és a közeljövőben megjelenő processzorait. A P35 lapoknál megszokott elrendezéstől eltérően megjelent egy harmadik PCIe ×16-os foglalat is, melyet kifejezetten a Crossfire rendszer fizikai gyorsítója számára integráltak a lapra. Az ICH9R bőséges tudása sem volt elég a gyártónak, így a natív 6 SATA portot újabb kettővel egészítették ki, a gigabites hálózati vezérlők száma pedig megduplázódott. Ez utóbbiak erejét a Teaming technológia segítségével egyesíthetjük.

 Különleges hűtéssel érkeznek a DFI új lapjai

A hangrendszer is kisebb átalakuláson esett át, a DFI a Bernstein Audio modult választotta az UT P35 szériához. Egész tűrhető paraméterekkel — DAC SNR 106 dB, ADC SNR 101 dB, 192 kHz mintavétel/24 bit PCM — rendelkezik a kis NYÁK-on helyett kapott hangcsip, mely a Realtek ALC885 feliratot viseli.

Különleges hűtéssel érkeznek a DFI új lapjai

A száraz adatok után térjünk rá az alaplapok legérdekesebb újítására. Első ránézésre egy szokásos formájú hőcsöves hűtést láthatunk, mely a déli hídtól egészen a PWM modulokig tekereg. Egész hatékony tud lenni ez a módszer, azonban fennáll a veszély, hogy a három lényeges terület egymást melegíti. Éppen ezért a DFI mérnökei nem álltak meg a PWM lapkáknál, hanem az ún. Transpipe toldalék segítségével a házon kívülre helyezték a rendszer végpontját. A duplacsövessé alakuló végződés hőleadó része ráadásul pont a tápegység hátulján kifelé fújó ventilátor útjába kerül, amely segítségével gyorsabb lehet a keletkezett hő leadása. Hogy mennyire hatékony ez a módszer, azt nem tudni, mindenesetre a plusz felszerelés egyáltalán nincs zavaró helyen, és a helyigénye is kicsi.

A szerzőről