Válassza az Oldal lehetőséget

Játékos billentyűzet a Gigabyte-tól az igazi profiknak

Játékos billentyűzet a Gigabyte-tól az igazi profiknak

 

Manapság egy jó gamer billentyűzet nem létezhet jó szoftver nélkül. Ennek oka az, hogy a különböző játékokban különböző billentyűzet kombinációkat használunk, egyes esetekben nem is keveset. Régebben is megoldottuk ezeket a problémákat, próbáltuk a játékokban úgy beállítani a billentyűzet kiosztást, hogy a különböző kombókhoz tartozó gombok egymás mellé kerüljenek, így némileg könnyíthettünk a vezérlésen. Az idő szalad, a szekér halad, a Dunán is sok víz folyt le az első játékos billentyűzetek megjelenése óta, így nem csoda, hogy már a gyártók is rájöttek arra, hogy a különböző kombinációk használatát szoftverből is lehet segíteni, és ez a képesség eladhatóbbá teszi a terméket is.

<a class=Gigabyte Aivia K8100 Gaming Keyboard” border=”0″ hspace=”0″ src=”http://www.hoc.hu/upload/articles/607_install.jpg” style=”width: 550px; height: 442px; ” />

Nos, a Gigabyte a mellékelt szoftverrel nem találta fel a spanyolviaszt, de tény, hogy kellemes programocskát mellékelt a billentyűzet mellé.

A termék dobozában találhatunk egy CD-t is, ezen pedig megtaláljuk a feltelepíthető alkalmazást, ami két részből áll. Az első maga az alap kezelőfelület. Ezen a felületen tudjuk beállítani azt, hogy a már említett G gombokhoz milyen funkciók tartozzanak. Rendelhetünk hozzájuk programok elindítását, de akár egérkattintást vagy scrollt is. A hozzárendelés egyszerű mint a pofon, nincs más dolgunk, mint a kiválasztott funkcióra kattintani, és ráhúzni egy üres gombra.

Gigabyte Aivia K8100 Gaming Keyboard

Beállíthatunk akár öt eltérő kombinációt is, melyek közül egérrel választhatunk attól függően, hogy játszani vagy dolgozni szeretnénk a billentyűzeten. Itt térünk vissza a már említett mode felirat alatt világító piros LED-re. A szín attól függően változik, hogy az öt beállítás közül melyiket használjuk, így a szoftver megnyitása nélkül is láthatjuk, hogy éppen melyik kombináció van kiválasztva.

A vezérlő felület jobb oldalán találjuk a Macro scripts nevű területet, ami alapból üres. Ide akár 100 különféle makrót is beállíthatunk, amik mind-mind különböző billentyűzet kombinációt tartalmazhatnak. A makrók beállításához egy újabb felület tartozik, amit a Macro Editor gombra kattintva csalogathatunk elő.

Gigabyte Aivia K8100 Gaming Keyboard

A makrók beállítása sem kíván komolyabb ördöngösséget. A Record gombra kattintva lenyomkodjuk a makróhoz tartozó billentyűzet kombinációt. A felvétel leállítása után az elkészült kombinációt az egérrel áthúzzuk egy üres helyre, és már el is van mentve a makrónk. Külön érdekesség, hogy makrót nem csak a billentyűzethez rendelhetünk, hanem készíthetünk olyat is, amiben a billentyűzetet és az egeret egyszerre használjuk.

Külön jó pont, hogy az elkészített makrót importálni is tudjuk, illetve a mások által készítetteket exportálhatjuk. Így a barátaink által készített kombinációk is használhatóvá válnak.

 

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.