Mivel itt egy kifejezetten játékosoknak szánt darabról van szó a készítők nem elégedtek meg azzal, hogy mutatós szerkezetet készítsenek. Sok apró figyelmességgel lepték meg a vásárlókat.
Az egyik ilyen figyelmesség, hogy a billentyűk leütésének erőssége eltérő a billentyűzet különböző régióiban. A játékra gyakrabban használt gombok működtetéséhez kicsivel nagyobb erő szükséges, ezáltal azok határozottabban, pontosabban működnek. Három különböző lenyomási erősséget találunk, ezek 70-, 60- és 50 grammos erőt jelentenek. Maga a billentyűzet alatt működő mechanika egyébként azonos, a gyártó 10 millió leütést garantál meghibásodás nélkül, a gombok útja pedig minden billentyűnél 3,5 milliméter.
A gombokkal kapcsolatban még egy nagyon lényeges dolgot meg kell említenünk, ez pedig az anti ghost funkció. Az elnevezés egy hasznos képességet takar. Bizonyos játékoknál használt billentyűk esetén lehetővé válik, hogy egyszerre akár húsz gombot is lenyomjunk úgy, hogy a reakcióidő nem csökken, és minden lenyomott billentyű működik. Az alábbi képen látható, hogy mely gombokra terjed ki ez a funkció.
Mielőtt megmutatnánk a billentyűzethez rendelt szoftvert még van dolgunk, hiszen a finomságok sora még nem ért véget. A káva bal felső részén öt darab G jelölésű gombot találunk, melyek alapértelmezetten semmit sem csinálnak, ezekhez különböző funkciókat rendelhetünk. A gombok mellett a bal sarokban egy mode feliratú plexi alatt egy piros LED világít, később látni fogjuk, hogy nem csak pirosan tud fényleni.
A felső-középső részen érintés érzékeny gombokat találunk, melyek visszajelzői a jobb felső fekete részen találhatók. Ezekkel a gombokkal a hangot némíthatjuk el, vagy a hangerőt növelhetjük-csökkenthetjük úgy, hogy az ujjunkat a nyilak irányába, vagy azokkal ellentétes irányba húzzuk. Értelem szerűen a nyilak irányába emelhetjük, ellentétes irányba csökkenthetjük a hang erősségét.
Érdekesség még egy plusz billentyű, amit jobbra alul, a CTRL mellett találunk. Ezen a win lock felirat szerepel. Nem, nem a Windowst tudjuk lezárni vele. A szerepe egyszerű, játék közben kikapcsolhatjuk a Windows billentyűt, így elkerülhetjük azt a kellemetlen jelenséget, hogy a játék közben a Windows billentyűt véletlenül megnyomva a desktopon találjuk magunkat.
Következzen hát a szoftver, de ehhez ismét lapozni kell, mert nem egy mondatos a téma!