Játékos billentyűzet a Gigabyte-tól az igazi profiknak
A Gigabyte Aivia K8100 Gaming Keyboard – jó hosszú neve van – egy meglehetősen nagy dobozban érkezett. Elsőre úgy tűnik, hogy a gyártó és a termék nevén kívül mást nem találunk rajta, ám jobban megnézve kiderül, hogy a szöveg mögött halványan mindenféle harci eszközök árnyképét láthatjuk. Vannak itt puskák, harckocsik, repülőgépek valamint máig harcoló német alakulatok, szóval minden ami arra utalhat, hogy ez bizony egy kifejezetten játékosoknak szánt eszköz.
A hátlap már sokkal érdekesebb, de mivel itt a különböző képességeket tárgyalják most nem térünk ki a részletekre, inkább kibontjuk a dobozt!
A fedlapot felnyitva megpillanthatjuk a piros kávát, a fekete billentyűket, a billentyűkön pedig valami borítást. Erről azt gondolhatnánk, hogy a szállítás közbeni védelmet szolgálja, de hamar kiderül. Hogy nem így van. A vékony szilikon borítást a billentyűzeten hagyva már-már olyan érzésünk támad, mintha notebookon gépelnénk. Érdekes, de nem buta ötlet, hiszen ilyen módon a mindennapi általános használatra alkalmas marad a billentyűzet, de a gombok nem kopnak, a gépelés jóval halkabb, a por nem megy alá, és ha leöntjük kávéval, akkor sem kell a felvagdosnunk az ereinket. Egyszóval már itt kioszthatjuk az első piros pontot.
A dobozban a billentyűzet felett találunk négy gombot, a játékosok körében jól ismert ASDW billentyűket. Hihetetlen – gondoljuk, adtak pótgombot, hogy ha lekopna a felirat, akkor ki tudjuk cserélni. No, ebből rögtön kiderül, hogy mi már nem tartozunk a profi játékosok közé, hiszen adódik a dolog, hogy ezek nem pótlásra valók. A plusz gombok felülete gumírozott, csúszásgátló felülettel rendelkezik, aminek játék közben, ha kicsinykét már izzad a kezünk, jó hasznát vehetjük.
A külső tekintetében további meglepetésekre kell felkészülnünk. A csomagoláskor a legszembeötlőbb, hogy a szokásos műanyag borítású kábel helyett szövetborításút találunk, ami ráadásul két méter hosszú, a csatlakozó pedig aranyozott. A billentyűzetet megfordítva az is kiderül, hogy a kábelt jobb és baloldalon is kivezethetjük, attól függőn, hogy van hely az asztalunkon.
A klaviatúrát forgatva az oldalsó éleken találunk még két USB 2.0 portot is, ide csatlakoztathatunk egeret, ha úgy tartja kedvünk. Az USB kapukon kívül még egy apró kapcsolóra is rábukkanhatunk, aminek segítségével a billentyűk világítását kapcsolhatjuk ki és be.
A billentyűzet meglehetősen széles és kényelmes csuklótámasszal is rendelkezik, amit, ha nem szeretnénk használni néhány csavar eltávolításával le is szerelhetünk.
A külsőt nagyjából ki is tárgyaltuk, egy dologról kell még szót ejtenünk, ez pedig a szín. Ahogy írtuk hozzánk a piros kivitel érkezett, de a billentyűzet elérhető még sárga és fekete színben is. A sárga elsőre furcsának tűnhet, de a képeket nézegetve kiderül, hogy egyáltalán nem rossz, sőt.
Lapozzunk, és nézzük meg, milyen finomságokat kínál még a K8100 a játékosoknak!