Hivatalosan is megkezdődött az 780G lapkák csatasorba állítása.
Amint az várható volt, az AMD a hannoveri kiállításon jelentette be legújabb alaplapi lapkakészletét, mely integrált grafikus megoldásával alulról egészíti ki a korábban megjelent 700-as széria tagjait. Az új jövevény asztali (Cartwheel) és mobil (Puma) konfigurációkban is megjelenik a következő negyedévben, így mindkét szegmens résztvevői megtapasztalhatják azokat a technológia fejlesztéseket, melyek nemcsak a 3D-s képalkotást, hanem a HD felbontású mozgóképeket is érintik.
A 780G-be integrált HD 3200-es Radeon teljes támogatás nyújt a DirectX 10-es szabványnak, felépítése leginkább a diszkrét piac alján szolgálatot teljesítő HD 2400/3400-es vezérlőkhöz hasonlítható. Azonban a lapka korántsem nevezhető átlagos integrált megoldásnak, hiszen a mérnökök ezúttal az eddigieknél nagyobb hangsúlyt fektettek a 3D-s teljesítményre. Egyrészt a partnergyártóknak lehetőségük van saját memóriát kapcsolniuk a grafikus lapkához, másrészt a Hybrid Graphics technológia lehetővé teszi, hogy egy alsókategóriás diszkrét kártyával további képkockákat préselhessünk ki konfigurációnkból. Hab a tortán, hogy a 780G-vel is kompatibilis az AMD OverDrive finomhangoló szoftver, mellyel így vélhetően nemcsak AMD processzorunkból hozhatjuk ki a maradék megahertzeket, hanem az integrált grafikus mag órajelét is könnyedén feltornázhatjuk.
Mivel leginkább alacsony fogyasztású gépek alapjának készült a 780G, ezért fejlett energiagazdálkodás jellemzi a lapkakészletet, mely hasonló a diszkrét HD 3000-es sorozatnál bevezett PowerPlay technológiához. Szintén innen ered a High Definition videók lejátszását segítő UVD egység, mely jelentősen tehermentesíti a rendszer központi magját, legyen szó VC-1, MPEG-2 vagy H.264 formátumokról. A feldolgozott képet D-Sub, DVI, HDMI vagy DisplayPort kimeneteken keresztül képes átadni a megfelelő megjelenítőnek.
Nem feledkezhetünk meg arról sem, hogy az RS780-as északi híd mellett új déli hidat is köszönhetünk. Az SB700-as lapka gyakorlatilag mindenben többet nyújt, mint elődje. A kezelendő SATA tárolók száma 4-ről 6-ra nőtt, míg USB 2.0-ás eszközből akár 14-t is képes kezelni az eddigi 10 helyett. Apró megszorítás, hogy ebből kettő csak az 1.1-es szabványt támogatja.
Az CeBIT-et megelőző hírmorzsákból már kiderült, hogy a nagyobb gyártók mind készen állnak a 780G-re épülő termékeikkel, így már csak a szállítások megkezdésére kell várnunk, amelyekre várhatóan már április elején sor kerül.