Az ILIFE G9 Pro ára mellbevágóan alacsony, de vajon miért?

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért?


Nézd meg az ILIFE G9 Pro porszívóról készült videómat is, ha tetszett iratkozz is fel csatornámra!


 

Bevezető

A robotporszívók esetén az önürítős, porzsákkal ellátott dokkolók megjelenése egy új világ kezdetét jelentette. Az, hogy nem kellett minden nap, vagy jobb esetben két naponta üríteni a gép portartáját sokkal nagyobb autonómiát ígért, hiszen elegendő lett 2 hetente vagy akár havonta egyszer ránézni a gépre.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 1

Igen, elegendő ennyi időnként, hiszen a takarítás befejezésekor a gép bedokkol a töltőállomásra, amiben egy önálló porszívó dolgozik. Igaz, ennek a második porszívónak mindössze annyi a szerepe, hogy porszívóban a takarítás közben összegyűlt koszt kiszippantsa és az bekerüljön a dokkolóban található porzsákba.

Talán nem meglepő, hogy az önürítős dokkolóval szerelt gépek drágábbak, mint a hagyományos társaik, hiszen nem egy, hanem két porszívót vásárolunk meg.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 2

Az ILIFE G9 Pro azonban egy különleges darab, mert az ára semmivel sem magasabb, mint a hagyományos robotoknak, pedig itt is van önürítős dokkolóállomás. A kérdés természetesen az, hogy mi az oka az alacsony árnak, mivel spórolt a gyártó, miben lehet rosszabb, mint a sokkal, akár dupla ennyibe kerülő versenytársak.

Ígérem ebből a cikkből ki fog derülni az igazság, utána járok a dolognak!


 

Kicsomagolás és külső

Az LIFE G9 Pro doboza, legalábbis mérete okán nem tér el a többi hasonló géptől. Belül sem találunk túl sok különbséget. A puha papundekli belsőben felül a dokkoló, az alsó polcon a porszívó foglal helyet. Tartozék nincs sok, kapunk két tartalék oldalkefét és egy leírást. A rendkívül alacsony árba nem fért bele már plusz porzsák sem. Szerencsére egy darab azért van a dokkolóban.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 3

A nylonból kikerülő dokkoló megfogott első pillantásra. Egyszerű, letisztult, majdnem, hogy skandináv dizájn. A műanyag fehér, nagyon jó minőségű, jó kézbe fogni a cuccot. Ugyanakkor nagyon egyszerű darab is. Ezen nincs nyomógomb, csak egy LED, ami mutatja, hogy áram alatt van. A fedelet felnyitva egy nagyméretű, de ugyancsak egyszerű porzsák vár minket. Az egyszerűt értsétek úgy, hogy kivételkor nem zárja el a száját semmi, így vigyázni kell, ha sok a kosz a zsákban, hogy ne hulljon bele a dokkoló dobozába.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 4

Az LIFE G9 Pro műanyagjai semmiben sem különböznek a dokkolón találtaktól. A gép nagyobb része fehér, kimondottan jó tapintású műanyag. Körbe forgatva a gépet fel is tűnhet néhány dolog, ami miatt az ár ennyire alacsony maradt.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 5

Mennyivel kevesebb dolgot találunk, mint egy drága gépnél?

  • Nincs lézer
  • Nincs a gép alján hengerkefe
  • Az alul szokásos 5 infra érzékelő helyett csak hármat találunk

Azt, hogy ezek milyen hatással vannak a gép teljesítményére még nem tudom, a bekezdés írásakor még nem próbáltam ki a gépet. Szóval a tapasztalatok fejezetig nektek is várni kell arra, hogy megtudjátok hogy teljesít.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 6

Fordítsuk meg a gépet és nézzük a víz és portartályt!

Itt is találunk érdekességet, illetve némi spórolást. Kezdem ott, hogy a MOP egybe van építve a portartállyal. Vagyis rá van pattintva, levehető róla, de alapvetően, amikor a portartályt kiveszed jön vele a MOP is. Az mindenképpen pozitív, hogy a portartályban a kilépő oldalán háromszintű szűrő van. Egy fémszűrő, egy textilszűrő és egy HEPA-szűrő.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 7

A víztartályt nézegetve elsőre úgy tűnt, hogy szivattyút látok benne, de jobban megvizsgálva kiderül, hogy még sincs szivattyú. Viszont van egy csőcsonk, ami a porszívóhoz csatlakozik, így a gép belsejébe vezet. Nem tudom, hogy vákuum vagy túlnyomás lesz-e ebben a csőben, de az biztos, hogy ez felel a víz adagolásáért. Ezt sem tudom mennyire működik majd jól, de az biztos, hogy olcsóbb megoldás, mint egy szivattyú beépítése.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 8

A gépen egyetlenvezérlőszervet találunk, egy nagy nyomógombot, amivel elindíthatjuk vagy megállíthatjuk a gépet. Más nincs, de vélhetően nem is fog kelleni, mert a robot telefonos applikációt is kapott.

Lássuk most a papírformát!


 

Specifikáció

Ha nem haragszotok nem engedem bő lére a szöveget, tényleg csak a képességeket sorolom fel. A működéssel kapcsolatos tapasztalatok a következő fejezetben lesznek olvashatók, szerintem az lesz a cikk lényege, szóval ez a fejezet nem lesz túl hosszú.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 9

Az ILIFE G9 Pro robot porszívó fejlett szűrőrendszerrel rendelkezik. 14,4 V-os feszültséggel és 30 W-os teljesítménnyel működik. A portartály kapacitása 2,5 liter, míg a víztartály 0,2 literes. Az alapegység szívóereje 12000 Pa, a roboté pedig 3000 Pa.

A készülék 2,4 GHz-es WiFi-vel csatlakozik, ezen keresztül, és persze az otthoni wifi hálózaton keresztül  éri el az applikáció is. Három fokozatban állítható a vízadagolás: gyengéd, normál és erős. A szívóerő négy fokozatban szabályozható: csendes (≥0,5 kPa), normál (≥1,0 kPa), erős (≥1,5 kPa) és szuper erős (3,0 ±10% kPa).

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 10

OBS terepfelismerő rendszerrel van felszerelve, jelentsen ez bármit is. 2600 mAh-s akkumulátorral rendelkezik, amely kevesebb mint 6 óra alatt töltődik fel teljesen. Csendes üzemmódban akár 100 percig is működhet. Egy töltéssel maximum 100 négyzetméternyi területet képes feltakarítani. A zajszint üzemmódtól függően 60 és 75 dB között változik.

Többféle takarítási móddal rendelkezik, beleértve a tervezett, él menti, folttisztító, maximális teljesítményű és nedves felmosó üzemmódokat. Szőnyegen automatikusan növeli a szívóerőt. Képes önállóan kikerülni az akadályokat és érzékeli a lépcsőket.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 11

Az LIFE G9 Pro lézer helyett giroszkópos navigációs rendszerrel tervezi meg az útvonalát, de gyanúm szerint a gép elején a fekete műanyag mögött infra LED-eket is használ. Programozható, és valós időben rajzolja meg a takarított területet. 18 m/perc sebességgel halad, és akár 10 fokos emelkedőn is fel tud menni. 15 mm magas akadályokon, például küszöbön is átjut.

Végül nem maradt más, mint a fizikai adottságok. A készülék fehér színű, méretei 315 x 315 x 79 mm, súlya 4,48 kg. Ahogy írtam a csomag tartalmazza a robotporszívót, a töltőállomást, tartozékokat és egy használati útmutatót.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 12

Végül egy fontos dolog. Az ILIFE G9 Pro nem rendelkezik középső hengerkefével, csak kétoldalon elhelyezett oldalkefékkel. Ez azt jelenti, hogy a gép csak söpörni tud.

Hogy értsétek ez mit jelent:

A robotoknál azt szokták mondani, hogy 3-az-1-ben gépek, mert söpörnek, porszívóznak és felmosnak (feltörölnek). A porszívózáshoz a hengerkefét használják, mint az állóporszívók, ez a kefe az, ami miatt a relatív kicsi szívóerő ellenére korrektül takarítanak. A söpréshez az oldalkefét használják a feltörléshez meg a MOP-ot.


 

Applikáció

A porszívóhoz használható applikáció neve iLife Home (vagyis az áruházban ILIFEHOME), ez természetesen megtalálható az Android és az Apple store-ban is.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 13

Miután letöltötted a programot természetesen regisztrálnod kell egy fiókot, amin keresztül használni fogod. Ezután a porszívón lévő egyetlen gombot nyomva tartod, amig nem hallasz három csippanást és a zöld LED el nem kezd villogni. Ilyenkor kerül a gép telepíthető állapotba. A telefon wifijén megkeresed a programban megadott nevet, csatlakozol hozzá, és így befejeződik a gép telepítése az applikációba.

Már itt fontos megjegyezni, hogy az applikáció angolul tud, magyarul viszont nem.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 14

A robotot kiválasztva láthatod az aktuális állapotát (pl. töltés alatt). A jobb felül látható három vonalra kattintva jutsz a beállításokhoz. Itt a szokásos dolgok várnak, időzítés, takarítási folyamatok naplózása, tartozékok állapota, de beállíthatod azt is, hogy a dokkoló hány takarításonként szippantsa ki a koszt a robot portartályából. A maximum beállítható érték a négy, vagyis négy takarításonként legkésőbb bejut a gépből a kosz a porzsákba.

Itt a beállításoknál tudod állítani a porszívózás erősségét (4 fokozatban) és a vizes feltörlés, vagyis a MOP-ra jutó víz mennyiségét (3 fokozat). Van ezen kívül egy távirányító funkciód még, ezzel a lakás kívánt pontjára tudod a porszívót irányítani. Érdekes módon, itt a távirányítón belül akadtam rá a takarítási módok kiválasztására is (fal melletti takarítás, spot takarítás, stb.)

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 15

Ezeken a funkciókon kívül már csak a Start gomb és a Recharge gomb maradt. Ezeket talán nem kell magyarázni, előbbivel elindíthatod a takarítást, utóbbival visszaküldheted a LIFE G9 Pro-t a dokkolóra.

Bár az applikáció angol nyelvű a kezeléséhez túl sok nyelvtudásra nincs szükség. Egyszerű, átlátható, könnyen kezelhető, és persze a drága gépekhez képest nem nyújt túl sokat, csak a legszükségesebbeket. Azt, hogy milyen térképet rajzol még nem tudom, ez majd az első takarítás és a teszt alatt fog kiderülni, majd írok róla a következő fejezetben.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 16


 

Tapasztalatok

Elsőként a tájékozódást és az ILIFE G9 Pro lépcső érzékelését próbáltam ki. Előbbi olyan volt, mint minden mai lézer nélküli porszívó esetén. Kisebb helyiségekben, egyszerűbb alaprajz mellett ezek használhatók, de nem olyan precizitással, mint a lézeres robotok.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 17

A lépcsőérzékelés annak ellenére is remekül működött, hogy csak 3 infra szenzor van a gép alján.

A porszívózós tesztet nem fogom a dolgot bő lére ereszteni. A szokásos teszteket terveztem, vagyis lisztet, rizst és levesgyöngyöt akartam porszívózni. És mit sikerült? A lisztet.

Az ILIFE G9 Pro volt az első porszívó pályafutásom alatt, ami után tovább tartott a teszt után kitakarítani, mint a tesztet elvégezni.

Nos, a gép a liszttel többé-kevésbé boldogult, a nagyrésze a portartályba jutott egy másik nagy része a tesztre használt asztal melletti másik asztalra, ahol dolgozom, egy harmadik nagy része meg az asztal mellé a földre.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 18

A rizs porszívózása végképp kudarc volt. A szívóerő a legmagasabb fokozaton sem volt elég, hogy a rizsszemeket a ILIFE G9 Pro tartályába juttassa. Értsétek ezt úgy, hogy egyetlen szem rizs sem került az LIFE G9 Pro portartályába. A szemek egy része a porszívó alatt gyűlt össze, egy másik nagyobb részété szétszórta a gép az irodában a legnagyobb örömömre, így kb. egy órán át takaríthattam egy másik porszívóval az irodát.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 19

A levesgyöngyöt ezek után már meg sem próbáltam.


 

Összegzés

Nos, ha valaki azt várta, hogy alig 50 ezer forintért egy teljes értékű robotporszívót kap önürítő dokkolóval azt ki kell ábrándítanom. Ennyi pénzért nem lehet ma még teljes értékű gépet kapni. Oké, de akkor mire használható az ILIFE G9 Pro?

Nos, az ILIFE G9 Pro egy automata seprű, amivel a port, porcicákat, haj és szőrszálakat össze lehet a lakásból gyűjteni.

Nem, a komolyabb robotok sem alkalmasak arra, hogy kiváltsanak egy hagyományos porszívót. Nem lehet velük nagytakarítást csinálni. Nem mossák fel a lakást. Mégis sokkal-sokkal hatékonyabbak, mint az ILIFE G9 Pro. Az ILIFE G9 Pro esetén előnyként talán csak azt tudom mondani, hogy véletlenül sem fogja az apró LEGO darabokat összeporszívózni, mert nem képes rá. Viszont az iLife porszívók közül sok nem használ hengerkefét, mégis veszik az emberek. Volt olyan olvasóm, aki kifejezetten kérte, hogy hengerkefe nélküli gépet ajánljak neki, mert a hosszú szőrű kutyája mellé ez lesz a megfelelő eszköz.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 20

Ráadásként nem szabad elfelejteni, hogy az ILIFE nem tegnap kezdte a robotok gyártását, így egyvalami, még pedig a megbízhatóságban bizton számíthattok rájuk!

Szóval a lényeg.

Ha söprési feladatokra keresel robotporszívót, akkor az ILIFE G9 Pro tökéletes választás lesz. Ha azonban ennél többre vágysz, akkor valahol az ILIFE G9 Pro árának a duplája táján kezdj keresgélni, mert 100 alatt ennél sokkal jobbat nem találsz.

ILIFE G9 Pro – önürítős robot alig 50 ezerért? 21

Ha megtetszett a gép, akkor a GKBLFG9P kuponkóddal EU raktárból 51 500 forintért veheted meg a cikk írásának pillanatában az alábbi hivatkozásra kattintva:

 

ILIFE G9 Pro önürítős robotporszívó

 

Hasonló cikkek oldalunkon

A cikk kereskedelmi üzenetet tartalmaz