A legegyszerűbb és legbiztonságosabb módszert fogjuk alapszinten bemutatni.
A Microsoft büszkén bejelentette, a Windows 8 Consumer Preview változatát az első 24 órában 1 millióan töltötték le, ami azt mutatja, hogy jelentős az érdeklődés a rendszer iránt. Halkan megjegyeznénk, hogy a Windows 7 béta változatának első napján 2,5 millióan kattintottak a letöltés gombra. A különböző fórumokat átböngészve is vegyes a kép. A táblagépeken és az érintőképernyős eszközökön valóban jól mutat a Metro UI, azonban az asztali felhasználók többsége nincs kibékülve az újítással. A VirtualBox személyében üdvözölhetjük a “megmentő lovagot”. A program egy nyílt forráskódú eszköz virtuális környezetek létrehozásához, aholis következmények nélkül garázdálkodhatunk és ismerkedhetünk az új rendszerrel.
Mire van szükségünk?
– Egy asztali vagy hordozható számítógépre, mely remélhetőleg kétmagos (a hardveres virtualizációs támogatás megléte előny), 4 GB memóriával rendelkezik és a merevlemezén legalább 15-20 GB szabad terület található.
– Windows, Mac OS X vagy Linux rendszer
– Az VirtualBox legújabb verziója (4.1.8 jelen pillanatban):
Letöltés
– Windows 8 Consumer Preview ISO:
(32 vagy 64 bites változat, attól függően, hogy milyen számítógépünk van)
Letöltés
– Windows 8 Consumer CD kulcs:
NF32V-Q9P3W-7DR7Y-JGWRW-JFCK8
DNJXJ-7XBW8-2378T-X22TX-BKG7J
– Kb. 30 perc a telepítéshez
Ha sikerült beszerezni a fenti kellékeket, akkor már indulhat is a telepítés. A VirtualBox magyar nyelvű, de a biztonság kedvéért rövid útmutatást adunk. A kezdőképernyőn az Új gombra kattintva készítsük el a Windows 8 virtuális gépet. A név megadása után válasszuk ki a rendszer típusát (Windows 8 32/64 bit), majd a rendszermemóriánk korlátait figyelembe véve rendeljük hozzá a kívánt mennyiséget a géphez.
A következő lépésben a szükséges tárhelyet kell megadnunk. A program minden ehhez hasonló lépésnél felajánl egy alapértelmezett értéket, így ha nem akarunk bajlódni, akkor egyszerűen csak fogadjuk el azt. Az új virtuális lemez fájltípusának beállítása után (a VDI megfelelő lehet) a tároló részletei ablak fogad minket. Jó választás a dinamikusan növekvő méret, mely az optimális helykihasználtságot hivatott megvalósítani.
Végezetül a VirtualBox rákérdez a virtuális lemezfájl méretére és helyére. Az összegző ablak áttekintése után a létrehozás opcióval tudunk továbblépni. Az első indítás során a telepítő média “betallózásán” kell átlendülnünk és már kezdődhet is az installáció.
Forrás: HOC