Hangfalak a Scythe-tól és egyéb finomságok
Először a szokásos mixet mutatjuk be, vagyis azokat az „apróságokat”, melyek életünket teszik könnyebbé. Elsőként itt van a Kama Stay elnevezésű szerkezet, mely nem más, mint egy ventilátorkeret.
A keret hátlappal is rendelkezik, amin fordulatszám szabályzó található. A szerkezet PCI aljzatba illeszkedik, de természetesen nem kommunikál azon keresztül, a megoldás a rögzítés könnyítésére lett kitalálva. A csomagban találunk egy 120 milliméteres vékony kivitelű ventilátort is, de ebből akár kettőt is felcsavarozhatunk a Stayre. Mivel a keret magassága állítható, 80-tól 140 milliméteresig bármilyen ventilátor mérettel használható. Alapvetően videokártya hűtésére lehet a leghasznosabb, de természetesen alkalmas szimplán a ház levegőjének keringetésére is.
Aki viszont nem plusz ventilátoroknak, hanem esetleg 2,5 colos mobil merevlemezeknek, ne adj Isten SSD-knek keres helyet annak sem kell tovább kutakodni. A Kama Stay alkalmas ilyen eszközök rögzítésére is, vagyis ha megfelelő méretű házzal rendelkezünk, akkor akár három darab 2,5 colos háttértárral is bővíthetjük masinánk tárhely kapacitását.
A Stay-t félretéve egy processzorhűtés kerül a kezünkbe. Ez egy Samurai ZZ elnevezésű borda, melyet most nem mértünk le, hiszen cikkünk alapvetően termékbemutatónak készült.
A Samurai ZZ egy meglehetősen kis hűtő, legalábbis a Scythe palettájával összevetve. Tömege mindössze 495 gramm. Felépítése sok meglepetést nem tartogat. A nikkelezett réz talpat három cső köti össze a 47 lamellát tartalmazó hőleadóval. Azért a talpat megnézve mégis felfedezhetünk némi érdekességet. Ahogy említettük a borda három csövet tartalmaz, ám ezek, az eddig látott vertikális elrendezésű bordákkal szemben nem egy, hanem két irányba hagyják el a talpat, így a hő összesen hat úton juthat el a hőleadóhoz. Talán pont az U alakba hajlított csövek miatt a talp sem hagyományos. A csövek nem a talp alján, nem is abba préselve vannak, hanem egy alsó coldplate és egy felső borda között helyezkednek el. A hűtő lényegében minden elterjedtebb processzorfoglalatot támogat, így a már régebben bemutatott leszorítónak hála az 1156-os és 1366-os Intel formátumot is. Az egyetlen negatívum amit meg tudunk említeni, a zaj. Igaz ezzel csak nagyobb terhelésen lehet problémánk, de tény, hogy a meglehetősen kis ventilátor a maximális 2500-as fordulaton a gyári adat szerint 30 dBA zajt termel. A ventilátor amúgy nem tűnt hangosnak, a csapágyazással nincs probléma, a zajt leginkább a nagymennyiségű áttolt levegő kelti.
A csomagban tovább turkálva egy doboz kerül a kezünkbe, melyen a Kaze Station név olvasható. A Stationról sokat nem fogunk tudni írni. Ez egy meglehetősen egyszerű több funkciós panel, mely két ventilátor fordulatszámának kezelésére szolgál, de emellett találunk rajta négy USB portot, egy fejhallgató ki- és egy mikrofon bemenetet, valamint, de nem utolsó sorban egy eSATA konnektort. Ez utóbbi talán az egyetlen érdekessége a cuccnak, hiszen ezekről az „átlag” kütyükről ezt a mai napig előszeretettel spórolják le a gyártók.
Ami lényeges, hogy a Kaze Station a kidolgozását tekintve pont olyan, mint a Scythe termékek általában, vagyis kitűnő. Az előlap lehet fekete vagy ezüst, de mind a két esetben alumíniumból készül, ahogy a ventilátorszabályzó tekerentyűk külső borítása is. A kivitel miatt tehát most sem érheti szó a ház elejét, így akinek szüksége van hasonló kiegészítőre az ne habozzon, vegye meg ezt!
Kütyüs szatyrunkban immár nem maradt más, mint egy zacsi, melyben egy ventilátorács lapul. Ez az a termék, melyről okosat végképp nem tudunk írni, hiszen a rács pont olyan, mint az összes többi, az egyetlen kivétel, hogy ennek a közepén egy kis fémlapon egy Scythe embléma van. Szóval aki nem szeretné a ventilátorait fapados rácsokkal védeni annak adott a lehetőség, hogy Scythe emblémás ráccsal védjen.