Válassza az Oldal lehetőséget

Hálózat és multimédia – céleszközök formájában

Hálózat és multimédia – céleszközök formájában

A bevetésre kész Media Mate-et a hozzá adott USB-kábel segítségével csatlakoztattuk a számítógéphez (USB-s kapcsolat esetén is szükség van a 230 V-os adapter használatára). Mivel egy olyan eszközről van szó, melynek fő profilja a kép-, a zene- és a filmlejátszás, ezért mindháromból elhelyeztünk rajta néhányat. Képnek egy 2 megapixeles Canon gép által készített fotót használtunk, muzsikaszónak Avril Lavigne – Girlfriend és David Guetta – The world is mine mp3 fájlok szolgáltak. Egy rossz hír, hogy hamarosan búcsúznunk kell a Prison Break sorozattól (nem készülnek belőle további évadok), így a Media Mate-et már az új személyes kedvenc, a Rescue Me (Ments meg!) egy epizódjával kínáltuk meg, továbbra is XviD formátum alkalmazásával (tesztfájlunk esetében: 592 × 320, 971 kbps).

Mielőtt azonban elindítanánk a filmet és kólával meg kukoricával a kezünkben belesüppednénk a fotelba, nem árt igényeink szerint testre szabni a lejátszót. Lássuk, paraméterezési és beállítási lehetőségek terén mennyit nyújt az eszköz:

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 1 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 2

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 3 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 4

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 5 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 6

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 7 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 8

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 9 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 10

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 11 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 12

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 13 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 14

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 15 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 16

Miután szoftveresen is minden a helyén van, jöhet a befektetett munka gyümölcse, azaz a szórakozás. Azt azonban egyik lejátszó sem fogja kiolvasni a gondolatainkból, hogy mit szeretnénk nézni (vagy hallgatni), így ki kell választanunk a médiát tartalmazó mappát, illetve — ha merevlemezünk több részre van osztva — a partíciót is.

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 17 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 18

Ez a zöld menüstílus uralkodik képnézegetés, illetve zenehallgatás közben is. Fotóalbum esetén a Media Mate a hagyományoknak megfelelően kis indexképek formájában listázza ki a tartalmat, így anélkül is könnyedén navigálhatunk, hogy a teljes képernyős nézetet kéne választani ahhoz, hogy lássuk a kép tartalmát. Diavetítéskor viszont elmaradhatatlan, hogy a mű lefedje megjelenítőnk majd’ összes pixelét.

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 19 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 20

Zenehallgatás közben kissé unalmasabb a mulatság, a betöltést követően megjelent lista felett csupán egy számláló informál arról, hogy éppen hol is tart a hallgatott szám. A videofájlok esetében a név mellett a méretről és a kódolás típusáról is kapunk információt.

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 21 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 22

Induljon a mozi!

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 23 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 24

Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 25 Hálózat és multimédia - céleszközök formájában 26

A film gond nélkül elindult és le is futott, néhány negatív tapasztalatot azonban kénytelenek vagyunk megjegyezni. Először is a lejátszás kezdetekor (és néhányszor elszórtan utána is) kissé belassult a videó, mintha akadozott volna. Számítógépes lejátszás, illetve a nagyobbik modell esetén ilyen problémával nem találkoztunk, ezért arra gyanakszunk, hogy a Hitachi merevlemez nem volt szimpatikus a Media Mate-nek, mert a menüben is rendszeresen elgondolkozott. A másik probléma viszont biztosan nem a HDD miatt volt tapasztalható, ugyanis a lejátszó nem akarta megjeleníteni az epizódhoz tartozó feliratot, akár FAT32, akár NTFS fájlrendszerre formáztuk a partíciót. A nagyobbik modell (mely nemsokára szintén sorra kerül) mindkét fájlrendszerrel, illetve a PC is gond nélkül vitte. A hazai forgalmazótól kérdésünkre azt a választ kaptuk, hogy a problémát egy új firmware formájában hamarosan orvosolják.