Jelen cikkünk nem csak arra volt jó, hogy bemutassuk a piac egyik legjobban sikerült GeForce GTX 260-át és a SuperOverClock család szellemiségét, technológiáit; hanem hogy felmérjük azt, mennyit változott a GTX 260 magja az 55 nm-re való átállásnak és a 216 darab árnyaló egységnek köszönhetően. Talán a mai VGA piacon nem ez most a legégetőbb kérdés, de a keménymagos NVIDIA szimpatizánsok GeForce kártyákban gondolkoznak, így nekik fölösleges a lehetséges Radeon alternatívákról beszélni. Ráadásul éppen most bolydult fel piac a HD 5800 szériával és a GT300 sincs már messze, az új kártyák megjelenése után a GTX 200 széria tagjai pedig még olcsóbbá válhatnak, ameddig még gyártják őket, illetve ki nem futnak a már legyártott készletek. Különösen igaz ez a GTX 260-ra, mely jelenleg sem kerül megfizethetetlenül sokba, egy átlagos darabot 40 000 Ft környékén hazavihetünk a boltból, ezért a pénzért pedig bőven használható és elégséges erőt kapunk a játékokhoz. A GTX 260 durván fogalmazva mindenre elég, még akkor is ha FULL HD felbontásban játszunk, persze nem árt, ha erős processzorral támogatjuk meg. A GIGABYTE SuperOverClock kiadása a GPU Gauntlet válogatással és az UDV technológiákkal ötvözve a mi tetszésünket a lehető legnagyobb mértékben elnyerte, nem csak hogy gyors, szokatlanul csendes is, amellett hogy a hőmérsékleti adatok miatt sem kell aggódnunk. Piros pontot érdemel a néhány apró változtatás a külsőt és felszereltséget illetően, kiemelve az aranyozott natív HDMI csatlakozót. A GIGABYTE mérnökei sok gyártótól eltérően nem csak ráaggatták az OC logót nevetséges pár százalékos órajel emeléssel, hanem valóban jelentős, a teljesítményre is észrevehetően kiható túlhajtást eszközöltek egyedi termékükön.

GTX 260 SOC: halálosztó kis-GTX a GIGABYTE-tól 1

Én személy szerint nagy örömmel elfogadnék egy GIGABYTE GTX 260 SuperOverClock kártyát, és nem csak azért, mert jelenleg egy nyugdíjas napjait élő 7900 GTX-szel múlatom az időt, hanem mert a GIGABYTE kártyája minden olyan ponton javít egy GTX 260-on, ahol az esetleg támadható lenne, lásd kimenetkínálat, hűtés, zajszint, és emellett még extra sebességet is nyújt. A SuperOverClock család e GTX 260-on kívül egy 1792 MB-os GTX 275-öt tartalmaz (egyelőre). Bár ahhoz a darabhoz még nem volt szerencsénk, sejtésünk szerint hasonló erényekkel büszkélkedhet, mint a kistestvére. Lényeg a lényeg, a GIGABYTE GTX 260 SuperOverClock videokártya nem csak tetszett, hanem bátran ajánlhatjuk is mindazoknak, akik 40-50 ezer forint környékén az átlagból kitűnő GeForce videokártyát szeretnének vásárolni.

GTX 260 SOC: halálosztó kis-GTX a GIGABYTE-tól 2 GTX 260 SOC: halálosztó kis-GTX a GIGABYTE-tól 3

GIGABYTE GTX 260 SOC

Ajánlott bruttó végfelhasználói ár:

 

 

GIGABYTE GTX 260 SOC

48 900 Ft

 

Egy kis extra utószóként szeretnénk felhívni a figyelmeteket a GIGABYTE hamarosan induló "Beat Me If You Dare" néven hirdetett online tuningversenyére, melynek első fordulójára bármilyen gyártótól származó GeForce GTX 260-nal lehet nevezni. A további részletekről itt tájékozódhattok: Beat Me If You Dare

Cikkünkhöz fórumunkban szólhattok hozzá!

A GIGABYTE GTX 260 SuperOverClock videokártyát a GIGABYTE-tól kaptuk tesztelésre és bemutatásra, köszönjük!