A külső vizsgálat és a tesztek során is összehasonlítási alapnak egy régi 65 nm-es 192 árnyalós Palit GTX 260-at használtunk fel. Első pillantásra a GIGABYTE GTX 260 SuperOverClock semmiben sem különbözik egy mezei GTX 260-tól, csupán a család matricája hívja fel a figyelmet a dologra a gyári hűtésen. Azonban ha kicsit jobban megnézzük, van pár szemmel látható eltérés is.
Ha élére állított pozícióban vizsgáljuk, láthatjuk hogy a felső oldallapja eltér a gyáritól, nincs rajta GeForce logó, az SLI és S/PDIF kivezetés takarói sem. Fontos módosítások érték a kimeneteket is. Az átlagos GTX 260-akat két darab DVI-jal és egy S-videoval szokták szerelni, a GIGABYTE kártyáján azonban a DVI és a D-Sub mellett egy aranyozott natív HDMI csatlakozót is találunk. A Palit NYÁK-jának hátoldala is be van burkolva, azonban ezt a lemezt a SOC kártyán nem találjuk meg.
Ha már itt vagyunk, szánjunk pár szót a kártya csomagolására és körítésére, mert megérdemli! A VGA álló dobozban érkezett, mely sötét és komoly, rajta a legfontosabb technológia információkkal, középen a hatalmas SuperOverClock emblémával. Nincs fölösleges csicsa, nem dedós, igényes, egyszerű, jó. A belső dobozról ugyan ezt lehet elmondani, mely olyan fekete mint egy koporsó, de az arany színű SuperOverClock felirat itt is üdvözöl.
A csomag részét képezi a kártyán kívül a felhasználói kézikönyv, az S/PDIF átvezető kábel a HDMI-hez, egy HDMI–>DVI és egy D-Sub–>DVI átalakító, valamint két darab molexet 6 pines PCI-Express tápra alakító adapter.