Tesztkonfiguráció:
Fogyasztás:
A GIGABYTE három friss modellje megkapta a ráncfelvarrást, a gyártó ezúttal sem halogatta sokáig a házi feladat elvégzését. Az Ultra Durable 5 már eddig is jelen volt a komolyabb Z77 PCH-t alkalmazó lapok esetében, ezt most a Powerstage IR3550 lapkával toldották meg, gyakorlati hasznát majd valószínűleg a tuningos lelkületű vásárlók fogják jobban érezni. Természetesen a GA-Z77X-UP4 TH minden olyasmit tud, mint a hasonló kategóriás Z77-es elődei, de a nyár mozgatórugója, a Thunderbolt is bekerült a fegyvertárba, ráadásul párban. Az Intel villámgyors csatolófelülete jó dolog – lesz -, amennyiben lesznek hozzá eszközök. Persze megjelenítési célra most is jó, de ilyenkor nem sok hasznát vesszük a hatalmas sávszélességnek. Valami olyasmi helyzetben van jelenleg a technológia, mint annak idején az USB 3.0 volt.
Az alaplapok ismerik, de eszköz még csak nagyon elvétve van, amivel használni tudjuk. Persze az csak előny, ha rajta van az alaplapon, hiszen akár néhány hónap alatt is megváltozhat a helyzet, akkor pedig nagyon fogunk örülni annak, hogy a birtokunkban van a Thunderbolt felület. A GA-Z77X-UP4 egy jó középkategóriás alaplap, néhány extrával, jó tuning lehetőségekkel, tudása nem sokban marad el magasabb kategóriás társaitól, hiányosságként talán a kevés SATA 6.0 felületet és az eSATA hiányát lehetne felróni, illetve még elférhetett volna rajta egy második LAN csatlakozó is. Összességében elnyerte tetszésünket, és konkrétan ajánlani is csak azért nem tudjuk, mert jelenleg még elég magas áron, 60 000 Ft felett fog felkerülni a boltok polcaira, szerintünk ez rövid időn belül mérséklődni fog valamelyest.
A GIGABYTE GA-Z77X-UP4 TH alaplapot a GIGABYTE hazai képviselete biztosította tesztünkhöz, köszönjük (terveink szerint hamarosan Thunderbolt teszttel is tudunk jelentkezni)!
Pintér Gábor (gabi123)