GIGABYTE Radeon HD 4770 – a középkategória árbajnoka
Természetesen a fogyasztási értékek után ezúttal is fölöttéb intenzív érdeklődést mutatunk:
Nem kis meglepetésünkre nyugalmi állapotban a 40 nm-es újdonság fogyasztott legtöbbet, sőt, terhelés alatt a HD 4830-cal megegyező értéket mértünk. A terheléses eredményeknél azonban gondoljunk arra, hogy a résztvevők döntő többsége nem referencia NYÁK-kal rendelkezik.
Ezek után kíváncsiak voltunk az egyes hűtések hatékonyságára is:
Legelőször is beszéljünk a hosszú barnás csíkról! Ugyebár itt a Silent Cellről van szó, mely teljesen passzív megoldást jelent, mely esetünkben igen nagy hátránnyal indít, mivel tesztasztalunkon semmi légmozgás nem észlelhető a mérések alatt. Ez azt is jelenti, hogy egy megfelelő szellőzéssel ellátott számítógépházban ugyanez a kártya jóval alacsonyabb (~20 °C-kal) értékeket produkál. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az üresjárati eredmény feljegyzéséhez jóval több hűlési időt bocsátottunk delikvensünk részére.
Haladjunk tovább! A HD 4770 gyári hűtése igen jól vizsgázott nálunk, végig nagyon halkan és hatékonyan tette a dolgát — csakúgy, mint a GeForce GTS 250 –, végre egy Radeon, mely esetén nyugodtan választhatunk a referenciamodellekből. Az ASUS és a Club 3D kártyája egyedi megoldással büszkélkedhet; míg előbbi csendben tette a dolgát terheléstől függetlenül, utóbbit igen ésszerű vezérléssel látták el: üresjáratban szinte hangtalan a 4830, csak huzamosabb terhelésnél jön meg a hangja, igaz, ekkor már akár kissé hangosnak is mondható (de ugye valamit valamiért, hiszen cserébe maximum 62 °C-ig megy a GPU terhelésnél), azonban ez egy lanparti forgatagában egyáltalán nem zavaró.