Genius Easypen i405 – használja ezt még valaki?
Amikor a cikket megláttam valóban a címben szereplő kérdés jutott eszembe.
őszintén meg kell vallanom, hogy az írótáblák terén nem vagyok képben, mondhatni az utóbbi évek trendjeit nem követtem figyelemmel. Amikor utoljára Genius táblát fogtam a kezembe az nagyjából két dologra volt jó. Lehetett vele gyerekrajzokat készíteni és aláírást digitalizálni. Nagyjából ennyi. Igaz, akkor is léteztek professzionális megoldások például a Vacomtól, de azok ára a jó minőségért cserébe a megfizethetelen tartományban mozgott, legalábbis a hétköznapi halandók számára.
A címben szereplő kérdés pont emiatt jutott eszembe, hiszen pont napjainkban éljük meg az érintőkijelzők tömeges elterjedését, vagy legalábbis ennek az eseménynek előestéjén járunk. Kinek kell akkor egy írótábla, amivel pl. aláírást digitalizál?
Aztán elolvastam a cikket, és rájöttem, hogy a Genius táblái fejlődtek valamicskét az utóbbi években. Az Easypen i405 például 1024 fokozatban érzékel nyomást, inchenként 2450 sort tud megkülönböztetni és a toll elmozdulásáról másodpercenként 100 százszor jelent. Gondoljunk bele abba, hogy 1024 fokozatú nyomásérzékelés mellett micsoda grafikák hozhatók létre, és abba is, hogy egy inch 2,54 centiméter, vagyis a tábla képes 0,1 milliméter vastagságú vonalakat is kezelni.
Aki foglalkozott már grafikával az tudja, hogy mindezek a képességek egy szénrajz elkészítéséhez még nem biztos, hogy megfelelőek, de egy tollrajzhoz már mindenképpen azok. Ez az eszköz tehát valóban rendelkezik létjogosultsággal, hiszen az érintőkijelzők érintés érzékelés terén még sehol sincsenek ehhez képest, így az olcsó írótáblák immár nem csak munkára vagy játékra, hanem művészkedni is megfelelnek.
A teljes cikk e hír forráshivatkozására kattintva olvasható.