Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: Gamer desktop a Kolinktól, és egyéb olcsóságok

Kipróbáltuk: Gamer desktop a Kolinktól, és egyéb olcsóságok

Akár külön is tárgyalhatnánk a három terméket, de nem tesszük. Azért nem, mert a gamer desktopban lévő billentyűzet teljesen megegyezik a nagyobb dobozban rejtőző klaviatúrával.

6

Ezt az oldalt tehát, ahogy a bevezetőben megígértük, a teszttermékekkel készítjük el.

Az egyszerűbb darab a KB3163U nevet kapta. Ebből a kategóriából már járt nálunk Kolink billentyűzet, és akkor, a legnagyobb hibának azt hoztuk fel, hogy nem volt gumitalpa, így bármennyire is jónak ítéltük a gombokat, a gépelés minőségét, az, hogy össze vissza csúszkált az asztalon mindenféle munkára alkalmatlanná tette.

7

Most tehát, nem meglepő módon, az első, amit megnéztünk, hogy van-e gumitalp. Képzeljétek, van!

Maga a keyboard nem sok érdekességet nyújt. Teljesen átlagos 105 gombos kivitel. Van rajta numerikus rész, könnyű és iMac-hez is használható, ami nem is csoda, hiszen USB csatlakozót találunk a kábel végén.

8

Az ilyen egyszerű szerkezeteknél egy dolgot érdemes vizsgálni, azt, hogy milyen rajta gépelni. Nos, a KB3163U-n olyan átlagos. Pont annyira, amennyire a billentyűzet is átlagos. A gombok lenyomásához szükséges erő pont megfelelő. A leütés nem kemény, nem is túl ruganyos, szóval pont jó. Nem fárasztja különösebben a kezet vagy az ujj ízületeit, így ezt a terméket nyugodt szívvel merjük egész napos irodai munkához, vagy átlagos otthoni felhasználásra.

9

A második billentyű, ahogy azt olvashattátok, a gamer desktop egyik alkotóeleme is egyben. Ez a szerkezet a KBV2 nevet kapta a keresztségben. Egy dolog biztos, hogy ez a billentyűzet, mint a Kolink első cserélhető gombos tasztatúrája vonul be a történelembe. Igen, jól olvastátok, cserélhető gombok vannak a csomagban. Sőt, nem csak gombok, hanem a drágább billentyűknél megszokott apró kis szerszám is, amivel a gombot a helyéről ki tudjuk szedni.

10

Aki pedig azt, hiszi, hogy mindössze ez a különbség a gamer és a nem gamer billentyűzet között az nagyon téved. Oké, senki ne várjon állítható erősségű gombokat, nincsenek különböző leütési erősséggel bíró zónák a gombok között, sőt az alapból bent lévő más színű gombok sem különböznek a feketéktől, kivéve persze a színüket. Azonban, a gombok magassága nagyobb, ahogy nagyobb az útjuk is leütéskor. Nem sok, de ez is valami. Kicsit pontosabban használható, mint az olcsó kistestvér, nehezebb mellé ütni, és ha mégis félrecsúszik kicsit az ujjunk, akkor sem könnyű valós leütést produkálni a rosszul eltalált gombbal.

Milyen pozitívum akad még? Hát nem sok, sőt egyetlen csak, ezt pedig a gyártó is kiemeli. Nem más ez, mint a megnövelt méretű space billentyű. Ez sok játékosnál az ugrásra beállított gomb, amit mondjuk, nem árt minden esetben eltalálni, szóval köszönjük, hogy nagyobb lett!

11

A végére maradt a gamer desktop. Ahogy jeleztük, ez a csomag lényegében a külön megvehető egér és billentyűzet összecsomagolásból született. Ha, a boltokban keresnétek, akkor a KBV2U08 típusszám alatt találjátok. Azt is írtuk, hogy az egér színe más így, mintha külön vennétek. Ime!

Mondhatni sokkal jobban néz ki, még ha ettől nem is lett jobb.

Összegezzünk!

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.