Kipróbáltuk: Gamer desktop a Kolinktól, és egyéb olcsóságok
Ebben a cikkben összesen négy egeret fogtok látni. Ezek közül három külön csomagolásban, egy pedig a gamer desktop részeként érkezett. Illetve még sem. A Kolink árul gamer egeret, így az egyik különcsomagolt és a desktopban lévő megegyezik, legalábbis típus alapján, de a külsejükben látni fogtok eltérést.
A három közül a legegyszerűbb darab a MOU1109-es. Ezt az egérkét leginkább normál irodai használatra tudjuk ajánlani. Extrát, egyetlen egyet sem találunk rajta, a szokásos két hagyományos gomb, egy kattintható görgő és egy teljesen csupasz, bevonatok nélküli fekete ház jellemzi. Az talán már nem nevezhető extrának, hogy optikai érzékelő van benne, bár, akármilyen meglepő, a mai napig lehet golyós egeret is kapni, ami hogy is mondjuk csak, szóval enyhén kőkorszaki.
A sorban a második mouse a MOU1006. Ez a vezérlő már kapott némi extrát is, bár nem sokat. Kézbe fogva az első ami feltűnik, hogy bár csúszásmentes borítást nem kapott, az oldalán a műanyag recés lett, így könnyebben használható, mint a kistestvér. Ráadás, ahogy a képeken is látszik, némileg ergonomikusabb a külső. Persze ez kicsit ízlés kérdése is, de nekünk jobban bejött.
Vezérlőszervekből itt sincs túl sok. Viszont, és ez örömteli, a szokásos két gomb plusz görgő elrendezés mellé kapunk egy DPI váltó gombot is. Ennek segítségével 800-1600-2400 DPI közötti érzékenységet állíthatunk be.
A harmadik egér a MOU1108. Na, ez lesz az, amit a Kolinknál gamerként definiálnak. Gyaníthatóan senki nem fog meglepődni, ha azt olvassa, hogy ennek az egérnek a játékhoz nem sok köze van, bár, ha Kolink mércével mérünk, mégis akad egy kicsi.
A forma egész jó! A hát elég hosszú, a gombok is könnyen kezelhetők, a kábel sem túl vastag, szóval alapvetően az ergonómiával nincs baj. Érdemes megemlíteni, hogy érdekesen néz ki, hogy a görgő úgymond „lóg” a levegőben. Talán e külső adottság miatt aggatták rá a 4D jelzőt, mi legalábbis ennek más okát nem látjuk.
Extrák tekintetében, persze a formán túl, ez az egér pont annyit nyújt, mint az előzőleg bemutatott MOU1006. A két gomb plusz görgő mellé kapunk még egy DPI váltót, amivel ugyan úgy, 800-1600-2400 közül állítható be valamelyik érték.
Mégis, az egérnek nem ez a legnagyobb baja. Nem baj, hogy nincs rajta ezer gomb, nem baj, nem jutott rá csúszásgátló bevonat, az sem, hogy lehetett volna rá vékonyabb kábelt tenni. Ezektől mind el tudnánk tekinteni, mert alapvetően jó a forma, kényelmes, jól is néz ki. Ami a nagyon nagy baj, hogy az egész egér kb. 2 deka. Nem tudjuk mekkora plusz költség lett volna egy apró fémdarabot beleapplikálni, hogy érezhető tömege legyen, de gyanítjuk megoldható lett volna nagyjából fél centért. Ha ez belekerül, akkor lehetett volna a MOU1108-nak egy gamer egerekhez mérhető tömege, amire bizony a pontos mozgatáshoz, célzáshoz szükség van.
Túl vagyunk az egereken, lássuk a billentyűzeteket és a desktopot!