Ahogy magunk is valljuk, a puding próbája az evés, kijelzőké pedig a használat. Emiatt ki is kellett őket próbálnunk, hogy valós véleményt alkothassunk.
A kijelzők színei alapértelmezésben kissé erősnek tűntek, ahogy a fényerőből is sok volt. Bekapcsolás után így rögtön felderítettük a menüt, hogy szemünknek tetsző értékeket állítsunk be. Ez sikerült is. Meglehetősen hasznosak az előre definiált színek, nem úgy, mint az előre beállított hangsémák. Ez utóbbinak nem sok hasznát vettük, lévén a beépített hangkeltők nem éppen Hi-Fi színvonalúak, igaz ezt nem is vártuk tőlük, de talán pont emiatt a legkellemesebb a hang esetében az alapbeállítás volt.
A színeknél attól függően, hogy filmet nézünk, játszunk vagy dolgozunk érdemes kipróbálni, hogy melyik beállítás felel meg a legjobban.
A specifikációs táblázatban látható, hogy a gyártó 5 ms késleltetést ad meg. Ez az érték nem nevezhető csúcsnak a maga nemében, ám gyors FPS játék esetén sem tapasztaltunk számottevő utánhúzást.
Természetesen kipróbáltuk a kijelzőket HD tartalmak megtekintésével is. Ezzel kapcsolatban két dologra következtettünk. Vagy a szemünk nem elég jó, hogy hibákat találjunk, vagy a teljes HD felbontásban futó akciók voltak valóban tökéletesek. Ami tény, hogy ebből a szempontból ötöst érdemelnek a monitorok.
A betekintési szögek és a megvilágítás bemutatása céljából képeket is készítettünk. Ezeken jól látszik minden hátrány, amit a TN panelek kapcsán leírtunk. A gyártó ugyan meglehetősen nagy betekintési szöget ad meg, ám ezek az értékek csak nagy jóindulattal fogadhatók el. Az alábbi képeken látszik, hogy bár a kép felismerhető meglehetősen éles szög esetén is, a képminőséggel bizony akadnak problémák. A színek, a fényerő és az élesség is komoly hiányosságoktól szenved már 45 fokos betekintés esetén is, ha még tovább fordítjuk a monitort a látvány tovább romlik.
ASUS 22T1
ASUS 24T1
Hasonlóan kedvezőtlen a helyzet a megvilágítás esetén is. A képeken jól látszik, hogy bizony a fényerő csökkenése miatt sem a teljesen fekete, sem a színes háttér esetén nem beszélhetünk egyenletes megvilágításról. Nem beszélhetünk még akkor sem, ha a fényképezőgép objektívja szemünknél előnytelenebb felvételeket készít, vagyis a valóságban ennyire nem nagyok problémák.
ASUS 22T1E
Persze ne felejtsük el, hogy ezek a hibák nem a gyártó, inkább a technológia hátrányait mutatják. A világítás bajaira a LED-es megoldások fognak megfelelő megoldást nyújtani, hiszen a megfelelő számú cella és LED esetén mind a színek, mind a háttér megvilágításának egyenletessége javul.