A Socket G34 foglalatba illeszkedő, Sao Paulo és Magny-Cours elnevezésű szerverprocesszorok a tervezettnél korábban szállhatnak szembe a Nehalem-alapú Intel Xeonokkal.
A Socket F foglalatba illeszkedő szerverprocesszorok — Barcelona (65 nm), Shanghai (45 nm) és Istanbul (45 nm) — nyugdíjazását a hatmagos Sao Paulo, illetőleg a tizenkétmagos Magny-Cours révén szándékozik végrehajtani az AMD. Az újgenerációs, 45 nanométeres gyártási technológiával készülő Opteron központi egységek bevezetése platformváltást (Maranello) von maga után, ugyanis a DDR3 támogatással felvértezett újdonságok az 1207 tűs Socket F számára idegenek, mind a Sao Paulo, mind a Magny-Cours az 1974 tüskével ellátott Socket G34-ben leli meg otthonát.
Socket G34
A processzorok kapcsán a moduláris felépítést mindenképpen tanácsos megemlíteni, ugyanis egy Magny-Cours valójában két darab Sao Paulo egyesítéséből születik meg. Az alant látható fotón a 12 magos Magny-Cours pózol a kamerának.
Képünk is van hozzá!
A négyutas HyperTransport technológia ismeretével felvértezett, akár 1600 MHz-es DDR3-as memóriamodulokkal is társítható szerverprocesszorok magonként 512 KB másodszintű gyorsítótárral rendelkeznek, ami pedig az L3-as cache méretét illeti, a Sao Paulo összesen 6, a Magny-Cours pedig 12 megabájtnyival gazdálkodhat. Egy, a nevét elhallgató AMD alkalmazott akarva-akaratlanul kikotyogta az újgenerációs Opterenok startjának várható időpontját, amire mégsem 2010-ben, hanem még az ősszel sor is kerül, és ezzel még éppen idejében sikerül “méltó” konkurenciát állítania az AMD-nek a Nehalem-alapú Intel Xeon processzorok ellenében.
A már aktualitását vesztett ütemterv…
A bolondok napja több meglepetést is tartogatott Olvasóink számára, és most megragadjuk az alkalmat, hogy második, és egyben utolsó álhírünket is leleplezzük. Természetesen szó sincs arról, hogy az AMD előrehozza 6 és 12 magos szerverprocesszorainak premierjét, a Sao Paulo és a Magny-Cours a korábbi terveknek megfelelően 2010-ben kezdi meg pályafutását. Ennek tükrében magától értetődik az is, hogy a fenti fotón látható Magny-Cours CPU kizárólag a Photoshopnak köszönhetően jelenhetett meg “lelki szemeink” előtt. A hírben szereplő egyéb információk egytől-egyig valósak, csupán a fotó és a megjelenés ideje esett tréfás kedvünk áldozatául. 🙂
Az eredeti Opteron…