Kezdjük a méretekkel! A Define R4 464 × 523 × 232 milliméteres kiterjedéssel bír. Ez nagyjából megfelel a szokványos midi-torony méretnek, de a teljesen szögletes vonalak és élek miatt valahogy mégis többnek, nagyobbnak tűnik. Ennek magyarázata lehet az is, hogy több mint 12 kilogramm a tömege, így nem kimondottan könnyű, sőt!

 25 Fractal_Design_Define_R4

Ahogy az előző oldalon olvashattátok, a lényeg az egyszerű és praktikus megoldások használata, és bizony a Define R4 erre mutat is sok jó példát!

 22 Fractal_Design_Define_R4

Itt van például rögtön az előlap. Azon túl, hogy egy egyszerű ám mutatós ajtóval ellátott házról van szó, az ajtó mögött a finom megoldások tárházát találjuk. Itt van rögtön egy egyszerű, ám de rendkívül hasznos kapcsoló, amivel a ventilátorokra jutó feszültséget tudjuk szabályozni, 5-, 7- vagy 12 voltos feszültséggel jutalmazva őket. De nem ez a legötletesebb rész.

 17 Fractal_Design_Define_R4

Az előlap teljes egészében lepattintható. Ám, és itt jön a java, nem kell leszednünk az előlapot ahhoz, hogy az alatta lévő ventilátorokhoz és porszűrőkhöz hozzáférjünk. Elegendő az ajtó kinyitása után a porszűrő fedelét kipattintani és előrehajtani, majd egy ezt követő szinten a ventilátorokat tartalmazó keretet is lehajthatjuk. Erre mondják azt, hogy csillagos ötös!

 16 Fractal_Design_Define_R4

Az előlapnál maradva a kezelőszerveket kell még megnéznünk. A tavaly bemutatott Define R3-hoz képest két apró változást tapasztalunk. Az első, hogy kaptunk egy reset gombot, a második, hogy az USB csatlakozók száma háromról négyre nőtt, egy helyett kettő darab USB 3.0 csatit találunk. Ezek mellett pedig változatlanul ott a mikrofon bemenet és az audió kimenet.

 19 Fractal_Design_Define_R4

A ház oldallapjain kívülről nem történt változás az R3-hoz képest, így nézzük inkább a ház popóját! Itt bizony történtek változások. Itt egy kicsivel több, ott egy kicsivel kevesebb, mintha a Jin és Jang elv szerint az egyensúlyra törekedtek volna. Léghűtésből több jutott, hiszen a 12 centis venti helyett 14 centis van a házban. Viszont, talán a folyadékhűtések népszerűségének visszaesése miatt a vizes csöveknek járó gumírozott lyukaknak nyomát sem találjuk.

 15 Fractal_Design_Define_R4

Változott szerencsére az alsó lemez is. Itt már a tavalyi háznál is találtunk porszűrést, ám annak béna kialakítása miatt pironkodva fordítottuk el arcunkat. Úgy tűnik ez a bénázás másnak is feltűnt, mert nem elég, hogy immár két ventilátorhelyet kapunk (na jó, az egyik a tápban lévő venti), de a porszűrő kerete is erősebb lett, így nem akar kiesni. Ez is tetszik!

 

A külső kapcsán egy dologról nem szóltunk, ezek pedig a színek. A Define R4 három színváltozatban, ezek ablakos vagy teli oldallappal szerelt változataiban, tehát összesen hat féle változatban kapható. Szerencsére mind a hármat megnézhettük, sőt le is fényképezhettük.

 2 Fractal_Design_Define_R4

A három szín az Arctic White, a Black Pearl és a Titanium Gray. Lehet, hogy nálunk rosszak a fényviszonyok, de a két utóbbi változatnál úgy tűnik csak az ajtó színe más, bár tény, ezt látjuk a legtöbbször. Nekünk amúgy a fehér verzió tetszett a legjobban. Nem csak azért, mert különleges a csillogó fehér ajtó és a teljesen fehér fényezés, hanem azért is, mert sokkal kevésbé látszanak a fényes felületen az ujjlenyomatok. Az biztos, hogy Define R4 vásárlásán törnénk a fejünket, akkor az Arctic White lenne a nyerő.

A Black Pearl – mindjárt kopogtat Jack Sparrow – és a Titanium Gray esetén a belső érdekes, mivel ezeknél, ahogy az anno nálunk járt Define R3 esetén is, a merevlemezek tálcái fehérek, az Arctic Whitenál viszont feketék. Jól mutat, na, de mivel a belsőt csak a következő oldalon tárgyaljuk a képekhez lapoznotok kell!

 

Nos, tehát, a Define R4 eddig úgy tűnik, hogy hozott némi javulást az elődhöz képest, ami pedig amúgy sem volt rossz. Nézzük meg belül mit fejlesztettek a mérnökök!