LIECTROUX ZK901 szívóerőben olyan, mint két és fél roborock S7.
Valahol olvastam, hogy ennek a márkának is van Xiaomi kötődése, de maradjunk annyiban, hogy ma már mindennek IS van Xiaomi kötődése, talán még hollandi fapapucsot is lehet Xiaomi kötődéssel vásárolni. Szóval, ha megveszed, akkor ne a Xiaomi miatt vedd, hanem azért…
…azért mert egészen ügyes a gép, a szívóerő meg olyan, ami finoman szólva is párját ritkítja. Ja, és persze az ára, az a 74 ezer forint egy csöppet nevetséges. Mármint nevetségesen alacsony.
Szóval a LIECTROUX ZK901 kívülről pont úgy néz ki, mint egy átlag Xiaomi robot, képességekre is azt tudja, mint egy átlag Xiaomi. LIDAR rendszer a tájékozódáshoz és a térképkészítéshez, valós időben számolt takarítási útvonal, akadálykikerülés, szenzorok garmadája. Van nagy akkumulátor (5000 mAh), amivel egy töltéssel nagy területet (~280 nm) tud kitakarítani. A takarítási idő egy töltéssel elérheti a 150 percet is.
A gyártó megad olyan adatot, hogy a keltett zaj nem lehet magasabb, mint 65 bD (ez elég halk), hogy a küszöbmászó képesség 2 centiméter, sőt még azt is megmondja, hogy a porszívó sebessége normál takartási módban 32 centiméter másodpercenként. Szóval a macskát ne ültesd rá, mert lehet, hogy szédülni fog.
Teljesen természetes módon tud több rakarítási módot, akár különálló szobákat is kijelölhetünk takarításra a térképen, van virtuális fal, lépcsőn leesés elleni védelem, meg minden, amit megszokhattunk egy bormális robottól. Ne feledjem, természetesen MOP is van, pumpás, nem csöpögős, ami több fokozatban képes vizet adagolni a feltörléshez.
A gép amúgy nemzetközi összefogásban készült (legalábbis az alkatrészek beszállítói ezer országból vannak), például német a kerekek gumiborítása és a főkefe gumialkatrészei, viszont a kefe sörtéi már amerikai cégtől érkeznek. Koreai, egészen pontosan LG lítium-ion cellák laknak az akkumulátorban, svájci, olasz és francia cégektől érkeznek a szenzorok, német (Bosch) a giroszkóp gyártója. Szóval az alkatrészek a világ sok csücskéből lettek begyűjtve.
Na, de a végére hagytam a legérdekesebbet, a szívóerőt. A leírás szerint ez az érték 6500 Pa, és nem rösteltem össtevetni egy-két Xiaomi roborock géppel ezt az értéket.
- roborock S7: 2500 Pa – 178 000 Ft
- roborock S5: 2000 Pa – 150 000 Ft
- roborock Q7 Max: 4200 Pa – 160 000 Ft
- roborock S7 Pro Ultra: 5100 Pa – 400 000 Ft
Azt hiszem nyilvánvaló, hogy miért kaptam fel a fejem erre a gépre, ami
- LIECTROUX ZK901: 6500 Pa – 74 000 Ft
Szerintem most már Ti is értitek, hogy miért különleges ez a gép. Persze nem merem azt mondani, hogy az S7 Pro Ultrát lenyeli keresztbe, mert a szívóerőt általában a motor turbinájának belépő oldalán mérik, hogy minél magasabb legyen az érték, és a drága roborock a szívócsatorna kialakításában lehet, hogy jobb annyival, hogy a két gép pariban legyen, vagy akár az is előfordulhat, hogy az S7 Pro Ultra jobb, de egyvalamiben biztos nem jobb, ez pedig az ára és az ár-teljesítmény viszonya, mert 74 ezerért még hasonlóan erős gép sincs a piacon ezen kívül.
Ha úgy döntötök, hogy kipróbáljátok a gépet, akkor a vásárlásnál használjátok a 6PUZK901 kuponkódot. A rendelés természetesen EU raktárból történik, innen: