Az USA Védelmi Minisztériumának egyes számítógépei megfertőződtek egy régóta ismert és terjedő féreg következtében.
Az USA Védelmi Minisztériuma elismerte, hogy hálózatába bekerült egy féreg, amelynek következtében azonnali intézkedéseket kellett hozni. Az eddig nyilvánosságra került információk szerint a rendszerbe annak a W32/SillyFCD-W féregnek sikerült bejutnia, amiről többek között a Sophos már 2007 áprilisában beszámolt, és alakított ki ellene védelmet. Mindez több kérdést is felvet. Egyrészt hogy fordulhat elő, hogy egy ilyen — állítólag — szigorúan őrzött hálózatba minden különösebb nehézség nélkül fertőzhet egy jól ismert számítógépes kártevő. Mivel a W32/SillyFCD-W elsősorban cserélhető adathordozók, főleg pendrive-ok révén terjed, ezért a másik kérdés az, hogy egy nagy biztonságúnak ítélt hálózatba valaki — akár szándékosan, akár tudtán kívül — pendrive-on keresztül miként képes kárt okozni.
A fertőzések észlelése után a biztonsági szakemberek azonnal megkezdték a károk elhárítását, amely a hírek szerint az alkalmazott víruskereső lefuttatását jelentette. Emellett betiltották az USB-s adathordozók használatát, és minden fellelhető pendrive-ot begyűjtöttek. Ugyan hivatalosan az illetékesek nem erősítették meg, de a minisztérium alkalmazottjai szerint a magáncélú pendrive-jaikat is elvitték ellenőrzésre.
Bryan Whitman, a Pentagon szóvivője az eset kapcsán — védelmi politikára hivatkozva — nem árult el konkrét részleteket. Annyit mondott, hogy az incidens nem hagyott mély sebeket a hálózatban, és nem okozott fennakadásokat a minisztérium tevékenységében. A féreggel kapcsolatban is csak annyit közölt, hogy az egy globális szinten terjedő kártékony program volt.