Itt vannak február legmenőbb dolgai a Xiaomitól.

Ez az 5 legkúlabb Xiaomi cucc februárban

A cikksorozat első részében az 5000- másodikban a 20 ezer forint alatti legjobb kütyökből ajánlottunk. Harmadik cikkünkben nem szabtunk felső határt az árnak, itt a lényeg az volt, hogy minél menőbb dolgokat mutassunk be. Olyanokat, amik és/vagy minőségükkel és az általuk kínált szolgáltatásokkal tűnnek ki a tömegből. Nem szabtuk meg azt sem, hogy milyen kategóriából válogassunk, így aztán a notebooktól a scooterig minden lesz. Lássuk hát szerintünk mire érdemes ebben a hónapban figyelni!


 

1. Xiaomi Mi Ultra Short 5000 lézer projektor

mi-laser-projector2.jpg

Amikor házimozit szeretnék összerakni, akkor nyilvánvaló módon két dologra kell odafigyelnünk, a képre és a hangra. A hang esetén kell egy jó erősítő, lehetőleg minimum 5.1-es, de manapság már egy 7.1-es rendszer sem túlzás. A kép esetén a minél nagyobb képátló és a kontrasztos, színhelyes kép a fontos. Talán nem tudjátok, de a mozi érzés attól alakul ki, hogy a képet nem tudjuk a látásunk középső fókuszált részével befognunk, használnunk kell a perifériás látást is, és forgatni is kell a fejünket, ha a kép megfelelő részére akarunk fókuszálni. Ha ez nincs meg, akkor semmivel sem lesz különb az élmény, mintha tévét néznénk.

A nagy képátló elérhető tévével is, de a megfelelő méretért milliókat kell fizetnünk. Mi a megoldás? Hát a projektor!

A Xiaomi 2017-ben megalkotta a legtökéletesebb otthoni házimozi projektort, ami létezik. Egy a kivetítő az első lámpa nélküli rendszer, ami egy lézerfényforrásnak és az ALPD technológiának hála nagyon fényes, 5000 lumenes fényt és nagyon jó kontrasztarányt ad. A felbontás 1920 x 1200 képpont, ami 16:10 oldalarányú képet ad.

 

mi-laser-projector1.jpg

A Xiaomi Mi lézerprojektor 41 x 29,1 x 8,8 cm méretű házban lakik, a tömege 7 kilogramm. A kompakt méret megtévesztő, ezzel a vetítővel kiemelkedő teljesítményt kapunk. Ez a világ első színházi osztályú lézeres projektora, ami képes akár 150 colos képátlójú képet is megjeleníteni. A szép a dologban az, hogy ehhez a nagy képátlóhoz nem is kell messzire tenni a faltól. A nagy mélységélességű ultrafókuszos lencserendszer lehetővé teszi, hogy akár 5 centi távolságra téve is éles képet kapjunk, 50 centiméter távolságból pedig igazi moziélményben, 150 colos képátlójú képben gyönyörködhessünk.

mi-laser-projector3.jpg

A Xiaomi Mi lézervetítő egy T968-es központi egységgel van szerelve, amiben négymagos, Cortex-A53 magokkal dolgozó processzor található. A hardver ereje lehetővé teszi, hogy akár FHD, vagyis 1920 x 1080 pixeles képet élvezhessünk. A projektor kényelmes, hatékony és pontos elektronikus fókusza lehetővé teszi, hogy a használat közben a kép egyetlen részlete se vesszen el. Az Android 6 alapú MIUI TV rendszert futtató eszköz beépített sztereó hangsugárrzóval rendelkezik, ami 30 wattos teljesítményt képes leadni.

mi-laser-projector4.jpg

A Xiaomi Mi projektora az Appotronics által kifejlesztett ALPD 3.0 lézerfényforrás technológiát használja, ami teljesen másképp működik, mint a megszokott DLP technológia. A végleges képet a DMD chipben található mikroszkópikus tükrök (reflektív lencsék) hozzák létre, amik képesek másodpercenként több milliószor is elmozdulni, így hozva létre a képet. A tükrök száma megegyezik a vetített kép felbontásával. A kivetítő maximális fényereje akár 5000 lument is elérheti, a statikus kontrasztarány pedig 3000:1-hez. A projektornak a színhűség tekintetében sem kell szégyenkeznie, az NTSC színtér lefedettsége eléri a 85 százalékost. A Xiaomi Mi-ben használt, a Ricoh által gyártott kivetítő rendszer élettartama 25 000 óra, ami azt jelenti, hogy napi két óra átlagos használat mellett 34 évig használhatjuk.

mi-laser-projector5.jpg

Ahogy feljebb írtam, a projektor már megvásárolható. Sajnos a nem mindennapi technológia sokba kerül, ezért a remek otthoni moziélményért 498 ezer forintot kell fizetnünk. A drágaság persze csak viszonyítás kérdése, hiszen a hasonló megoldást használó konkurensek ára akár a duplája is lehet ennek. Fontos, hogy a projektor a fenti árért európai raktárból is rendelhető, így garantáltan nem kell rá se vámot, se ÁFA-t fizenünk, ráadásul viszonylag gyorsan, akár 5 munkanap alatt megérkezhet.

A Xiaomi Mi Ultra Short 5000 lézer projektort itt találod (A G-W-5 raktárt jelöltük ki, ami európai): Xiaomi Mi Ultra Short 5000 lézer projektor


 

2. Xiaomi Mi Notebook Pro (Intel Core i7 verzió)

Rengeteg notebookot lehet kapni mindenféle kategóriában. Vannak olcsóbbak, drágábbak és vannak a prémium kategóriát képviselő gépek. Fontos leszögezni, hogy a Xiaomi Mi Notebook Pro ez utóbbi kategóriába tartozik. Kíváncsiság kedvéért kedvenc nagkereskedésemben utána néztem, hogy hasonló felszereltséggel és külső tulajdonságokkal milyen gépeket kaphatunk. Nos, nem sok ilyen volt, de ami talán leginkább összehasonlítható vele, az a Dell Inspiron 5579. HAsonló vastagságú ház, hasonló prémium anyagok, megegyezik a processzor és a memória mérete. Igaz, a Dell-ben AMD, a Xiaomiban pedig NVIDIA VGA-vezérlő van. Az egyetlen pozitívum a Dellnél, hogy egy másodlagos merevlemezt is kapunk a 256 GB kapacitású SSD mellé. És mennyibe kerül ez a Dell gép? Nagykereskedelmi áron nem kevesebb, mint 354 ezer forintot kell érte kicsengetnünk. Ez már a hűha kategória, de érthető, egy prémium gép ennyibe kerül napjainkban, és ehhez az árhoz érdemes mérni a Xiaomi Mi Notebook Pro árát is, amit alább megtaláltok.

Xiaomi Notebook Pro 1

A Xiaomi Notebook Pro 15,6 colos képátlóval és 36.00 x 24.40 x 1.50 centiméteres méretekkel büszkélkedhet, a tömege a méretéhez képest csekély, mindössze a 1,95 kilogramm.A ház teljesen fémből, magnéziumötvözetből készült, a hűtés hatékonyabb, mint bármelyik márkatársánál.

Xiaomi Notebook Pro 2

A billentyűzet gombjai fémből készültek, nagyok, kényelmesek, a leütési visszajelzés tökéletes, és kaptak háttérvilágítást is, ami nem csak jól néz ki, de hatékonyabbá is teszi a munkát, ha éjszaka nem akarunk díszkivilágítás mellett dolgozni,.nagy változásokon ment keresztül. A Xiaomi büszkén hasonlítja össze notebookját az Apple MacBook Pro 2017-el, aminél a Xiaomi gépe 1,5 milliméterrel vékonyabb, mint a MacBook Pro. A gép mindkét oldalán találunk C típusú portot. Van 2 db USB 3.0 port, 3 az 1-ben MicroSD olvasó, a HDMI port és 3,5 mm-es audio csatlakozó, továbbá az ujjlenyomat-olvasóval is rendelkezésünkre áll.

Az új noteszgép specifikációit illetően nem lehetnek kétségeink, a gyártó a legújabb technológiát pakolta a házba. A Xiaomi Notebook Pro a legújabb Intel Core ™ i7-8550U négymagos, 1.8 GHz-es processzort kapta, ami nagyobb terhelés esetén akár 4 GHz-ig skálázódhat. A világon az első notebookok között van ami nyolcadik generációs Intel processzorra épül. A processzor mellett kiépítéstől függően 16 GB-os DDR4 (2400 MHz) memóriát, 256 GB-os PCI-E / NVMe SSD-t találunk. A grafikus gyorsító egy NVIDIA GeForce MX150. Találunk még 802.11 a/b/g/n/ac szabványú kétcsatornás, 2,4 – és 5 GHz-en is működő Wi-Fi-t két antennával, Bluetooth 4.1-et, valamint van gyorstöltés is, ami képes a lemerült gép akkumulátorát 50 szézalékra tölteni 35 perc alatt. A kijelző képátlója 15,6 col, a panel FHD, vagyis 1920 x 1080 képpont felbontású és IPS technológiára épül, élvezve annak minden előnyét, vagyis kitűnő betekintési szögeket, ragyogó kontrasztú és színhelyességű képet láthatunk rajta.

Xiaomi Notebook Pro 3

A 8000mAh akkumulátor elegendő 7-8 órás átlagos és 2-3 órás játékos üzemmódhoz.  A kijelző képátlója 15,6 col, a panel FHD, vagyis 1920 x 1080 képpont felbontású és IPS technológiára épül, élvezve annak minden előnyét, vagyis kitűnő betekintési szögeket, ragyogó kontrasztú és színhelyességű képet láthatunk rajta. Lényeges, hogy a kijelző  kapacitív, érintésérzékeny, vagyis akár ujjunkkal is böködhetjük, ha úgy kényelmesebb az irányítás..

Ez a gép jelenleg a kínai notebook gyártás csúcsát jelenti, árban viszont, még ha olcsónak nem is mernénk nevezni mindenképpen kifizetődő, és olcsóbb a legtöbb hasonló képességű konkurensnél. A gép ára ebben a csúcskiépítésben 356 ezer forint, de sűrűn kapunk hozzá kupont és ha nem ragaszkodunk a 16 GB memóriához, akkor a 8 GB-ost már 268 ezer forintért is megkapjuk, európai raktárból ismét csak kuponos akció nélkül, de szerencsés esetben 5-7 munkanapos szállítási idővel.. Ha szeretnél ilyen gépet venni mindenképpen javasoljuk, hogy írj előtte nekünk, hátha találunk néhány száz dollár kedvezményt számodra!

A csúcsmasinát itt találod: Xiaomi Mi Notebook Pro Core i7 16 GB + 256 GB

Az 8 GB-os verziót Európából pedig itt: Xiaomi Mi Notebook Pro Core i7 8GB + 256 GB


 

3. Xiaomi Mi MIX 2 fehér, kerámia verzió

A Xiaomi jelenlegi csúcstelefonja, igaz már nem sokáig, mert jön az Mi 7 és elvileg jön egy MIX 2S nevű változat is. Addig is azonban ez a teéjesen kerámia házat kapó mobil a csúcs, és nem csak a belső, ahnem a külső miatt is. Nincs még egy gyártó, amelyik kerámiát használ a telefonjaihoz, ez pedig olyan exkluzív érzetet ad, amit más gyártóktől nem kapunk meg. Ehhez még hozzátartozik, hogy a telefon nem a megszokott szürke színt kapta, hanem csillogó, hófehér és gyönyörű. Ráadásul ez a cég első, 8 GB memóriát kapott telefonja.

Xiaomi Mi MIX 2 4G Phablet Full Ceramic Unibody 1

A Xiaomi MIX 2-ből persze több verzió létezik, ezek különböző memória és háttértár méretekkel, illetve itt van a kerámia hátlapos, de fémkeretes készülék is. Mi azonban, mert ez a cikk a legkúlabb cuccokról szól értelemszerűen a legjobbat tettük ebbe a cikkbe. A drágább, tehát teljesen kerámia házas készüléket fehér és fekete (szürke) színben vehetjük, de mégis, ez a fehér az érdekesebb. Itt tehát nem találunk fém keretet, minden kerámiából készül, a gombok is. A telefon mérete ebben 150,5 × 74,6 × 7,7 milliméter, tömege 187 gramm, tehát mindössze két grammal, de nehezebb, mint a fémkeretes megoldás. Ebben a készülékben 8 GB memóriát találunk, a háttértár egy 128 GB-os UFS 2.1 tároló. Ez tehát a telefon az első Xiaomi készülék, ami 8 GB memóriát kapott, így felzárkózott olyan telefonok mellé, mint az Asus ZenFone AR, a OnePlus 5 és a Nibua Z17.

Xiaomi Mi MIX 2 4G Phablet Full Ceramic Unibody 2

A többi funkció az olcsóbb modellekkel megegyezik. A Xiaomi Mi MIX 2 5,99 hüvelykes FullHD képernyőt kapott, igaz, a képarány itt nem 16:9-es, hanem 18:9-es, vagy ha úgy jobban tetszik 2:1-es, így a képpontok száma sem 1920 x 1080, hanem 2160 × 1080. A panel pixelsűrűsége így 403 ppi lett. A kijelző 1500: 1 kontrasztaránnyal rendelkezik. A Qualcomm Snapdragon 835 SoC 2,4 GHz-es verziója dolgozik a telefonban, párosítva van egy Adreno 540 GPU-val. Az akkumulátor kapacitása 3400mAh, amely támogatja a Quick Charge 3.0 (9V / 2A) gyors töltést az USB Type-C interfészen keresztül.

Az egyetlen hátlapi kamera 12 megapixeles Sony IMX386 érzékelővel, 1,25 mikronos képpontmérettel, 4 tengelyes rázkódásvédelemmel f/2.0 fényerejű rekesznyílással rendelkezik. Az előlapon egy 5 MP-es érzékelőt találunk a lencsék alatt.

Xiaomi Mi MIX 2 4G Phablet Full Ceramic Unibody 3

A Xiaomi Mi MIX 2 egy dual SIM kártyanyílással rendelkezik, amely támogatja a 4G+ és a hírek szerint az itthon használt B20 800 Hz-es sávot. A telefonon nem találunk 3,5 mm-es audio csatlakozót, így, ha zenét szeretnénk hallgatni fülesen keresztül, akkor ezt vagy az USB-C porton vagy Bluetooth-on keresztül tudjuk megtenni.

A telefon nem olcsó, de a 8 GB memória és a teljesen egyedi, exkluzív külső miatt ez érthető is. Aki ilyen telefont vesz az számíthat rá, hogy nem jön szembe minden sarkon egy ugyan olyan, mint például valamelyik prémium, hajlított kijelzős Samsungból, ezt pedig illik megfizetni. Ennek ellenére az ára nem lóg ki a megszokott prémium kategóriából, sőt, a 170 ezer forint amit érte kérnek még barátinak is mondható.

A telefon global verzióban itt találjátok: Xiaomi Mi MIX 2 fehér, kerámia verzió


 

4. Xiaomi Ninebot Plus Electric

Barátaim, ez a cucc a kúlság csúcsa, olyan eszköz, ami után garantáltan mindenki megfordul az utcán. Annyira menő lehetsz vel, hogy azt elképzelni sem tudod. Mondjuk olcsónak ezt sem mondanám, de például kevesebbe kerül, mint az előző kütyü, a kerámiaházas telefon. Borzasztóan fáj a fogam egy ilyenre, de még nem döntöttem el, hogy beruházzak-e egyre, pedig sokat járok Pestre, azt hiszem hasznos lenne, ha a kocsi csomagtartójában lapulna egy ilyen, és elég lenne valamelyik P+R pakolóig jönni, onnan meg ezzel suhanni tovább.

xiaomi_ninebot_plus_1.jpg

A Xiaomi Ninebot Plus egy kétkerekű scooter, ami képes segítség nélkül, saját magát egyensúlyozva megállni a kerekein. A jármű természetesen elektromos hajtást kapott. A beépített motorok összteljesítménye 800 watt. A beépített LI-ion akksi egy töltéssel maximum 35 kilométeren keresztül tudja a járművet hajtani, de ezt a gyártó saját bevallása szerint is érdemes fenntartással kezelni, a való világban, utcai közlekedésnél 20 kilométerrel számolhatunk.

xiaomi_ninebot_plus_2.jpg

A Xiaomi Ninebot Plus maximális teherbírása 100 kilogramm, így testesebb emberek nem használhatják. Lehet, hogy nekem is fogynom kéne kicsit hozzá, bár nem érem el a mázyát, azért közelítek hozzá. A jármű maximális sebessége 18 kilométer óránként. Extraként a Nine Plus távirányítható is. Ehhez 20 méteren belül kell tartózkodnunk és a csomagban kapott apró távirányítót kell használnunk.

xiaomi_ninebot_plus_3.jpg

Ha ez még nem lenne elég az érdekességekből, akkor itt egy újabb furcsaság. Drónoknál már megszokhattuk, hogy képesek follow me funkcióban működni, vagyis követni minket (tudom, nem minket követnek, hanem a távirányítót). Nos, ezt a bravúrt a Xiaomi Ninebot Plus is tudja. Képzeljük el, ahogy sétálunk az utcán és gurul utánunk ez az izé, vagy hogy bevásárlás után rárakjuk a pakkunkat, kényelmesen hazasétálunk, a Ninebot Plus pedig haza cipeli helyettünk a motyót.

xiaomi_ninebot_plus_4.jpg

A sok érdekesség mellett a Xiaomi újdonsága még jól is néz ki. Lassan mindenhol olyan kütyük vesznek körül minket, amikre 5-10 évvel ezelőtt még valami fantasztikus filmben csodálkoztunk rá, és ez nekem tetszik! Lehet hozzá kapni kiegészítőket is. Van hozzá illő könyök és térdvédő, de olyan extrák is, mint az alacsony, térddell történő irányítás helyett használható magas, kapaszkodós, telefontartós kormányt.

A Xiaomi Ninebot Plus Electric esetén a Europe Railway Priority Mail szállítási mód választható, ami az EU Expresshez hasonlóan vám és ÁFA mentes érkezést ígér, igaz, a szállítás ideje hosszabb, mint az EU Express esetén, de a nagy méret és az akkumulátor miatt csak ez jöhet szóba.

A Xiaomi Ninebot Plus Electric-et itt találjátok: Xiaomi Ninebot Plus Electric 11 inch Self Balancing Scooter


 

5. Xiaomi roborock S50 robotporszívó

Teljesen őszinte leszek. MIelőtt beszereztem magamnak egy ilyen porszívót nem gondoltam volna, hogy valamikor is, bármilyen robotporszívó fog itthon dolgozni. Nem voltak jó tapasztalataim a robotokkal. Nem jól takarítottak, buták voltak, szóval úgy éreztem, hogy csak arra jók, hogy az ember villogjon a haverok előtt, nekem robot takarítja a lakásomat. Mivel Xiaomi hívő vagyok adtam egy esélyt ennek a szerkezetnek, úgy voltam vele, ha nem jön be eladom és pénzemnél maradok. Talán mondanom sem kell, nem adtam el. Mióta megszülettek a fiaim, immár másfél hónapja, minden nap elindítom, és a lakás szinte pormentes lett. Nem csak a padló, a bútorokon is jóval kevesebb a por, hiszen ami leszáll a földre, azt nem kavarjuk fel újra. Egy főnyeremény volt, mostmár nagyon örülök neki!

Xiaomi Roborock S50 6

Ahogy tehát a bevezetőben írtam, a robotporszívókhoz úgy általában nem volt túl nagy bizodalmam. A Xiaomi porszívója azonban már az első részletesebb leírások megérkeztekor felkeltette a figyelmemet. A gépben nem kevesebb, mint 13 érzékelőt helyeztek el, ezek felelnek a lakás feltérképezéséért, azért, hogy ne ütögesse össze a kényes bútorok lábait, vagy ne essen le mondjuk a lépcsőn, ha van ilyen a lakáson belül.

Xiaomi Roborock S50 14

A bekapcsolás után rögtön működésbe lép a tetőn a lézeres érzékelő és maga körül 360 fokban feltérképezi a teret. Jól látható a telefonos appban, hogy induláskor még nem lát el mindenhova, hiszen a bútorok kitakarják a lakás nagy részét, lagalábbis a Roborock “szemmagasságában”. Viszont, ahova ellát ott már látja például az asztalok és egyéb bútorok lábát is.

Xiaomi Roborock S50 15

Az indulás után a porszívó végig járja a szoba falait, ezután valós időben tervezi meg a takarítás útvonalát, hogy a lehető legkevesebb kitérővel, a leghamarabb jusson a végére. A telefonos apllikációnál a képeken láthatjátok, hogy nálunk a szobát két részre osztotta. Ott középen nincs semmi, egyszerűen úgy döntött, hogy az lesz a legjobb, ha előbb a szoba egyik, majd utána a másik felét takarítja fel.

Xiaomi Roborock S50 16

Hozzáteszem, ezt akár mi is beállíthatjuk így, mert a telefonon a programban kijelölhetünk magunk is takarítási zónákat, amiket aztán a gép magától végig fog járni, és szép sorban a megadott határvonalakon belül feltakarít. Vehetünk ehhez a porszívóhoz is öntapadós takarítási határt jelző csíkokat, de megoldhatjuk ezek nélkül is a manuálisan beállított területekkel.

Xiaomi Roborock S50 17

A gyártó az egyik legfontosabb újításnak a vizes takarítást mondja. A rendszer működéséhez a természetből vették a mintát, a porszívó bionikus nedves húzási rendszert használ, jelentsen ez bármit is. Az biztos, hogy a padlón húzott törlőkendő a víztartály aljára lett rögzítve, és a víztartály tartalmával képes akár 45-60 percig is nedves tisztítást végezni. A vizet a gép visszaszívja, és egy teflon bevonatú szűrőn szűri át, ami mosható, cseréje évente egy alkalommal válik időszerűvé.

Xiaomi Roborock S50 application 11

A porszívó, mint a legtöbb otthoni Xiaomi okoseszköz telefonról irányítható. Ehhez egy nagyon jó kis appot kapunk a Xiaomi Mi Home alkalmazáson belül. Vagyis magát az okosotthon vezérlő programot kell telepítenünk, ebbe kell az eszközök közé felvenni a porszívót, amihez aztán külön parancsikont rakhatunk a kezdőképernyőre. A program átlátható és könnyen megtanulható azoknak is, akik még sosem használtak ilyet. Ha nem tudsz angolul az sem baj, a piktogrammok segytsévél könnyen fogsz boldogulni.

roborock s50 cimlap

Nyugodtan mondhatjuk, hogy ez a porszívó most az otthoni robotporszívók csúcsa. Hatalmas akkumulátor, intelligens, a takarítást valós időben tervezni képes masina, ami nem egyszerűen az ütközés érzékelő szenzor által vezérelt, hanem tényleg automatikus, a környezet változásaihoz alkalmazkodó szerkezet. Ha szeretnél otthonra egy jó robotporszívót akkor vedd meg ezt, vagy az előző verziót, ami lényeges tulajdonságok közül csak a felmosást nem tudja ehhez képest, ám jóval olcsóbb.

A Xiaomi roborock S50 (második generáció) robotporszívót itt: Xiaomi roborock S50 robotporszívó

A Xiaomi robotporszívót (első generáció) pedig itt találod: Xiaomi Mi robotporszívó

 


Jövő hónapban újra jönnek a Xiaomi válogatások, hó elején ismét az 5000 forint alatti darabokkal indítunk, addig is csorgassuk együtt a nyálunkat ezekre a különleges darabokra! Ha úgy gondoljátok, hogy kihagytunk valamit, akkor a hozzászólásoknál írjátok meg nekünk, hogy márciusban a listába kerülhessen!