Érdekes felmérés az Internet Explorerrel
Majdnem minden második hazai internetező számítógépe fertőződött meg tavaly.
Az Eurostat felmérése szerint az elmúlt évben az európai unió 27 államának internetezői közül közel minden harmadik ember számítógépét támadta meg valamilyen fertőzés, de a helyzet hazánkban még ennél is rosszabb. A statisztikák szerint az elmúlt évben az internetezők 31%-a kapott valamilyen vírust vagy valamilyen más számítógépes fertőzést az Európai Unió 27 államában. Néhány ország-specifikus adat: Bulgária (58%), Málta (50%), Szlovákia (47%), Magyarország (46%) Olaszország (45%), Ausztria (14%), Írország (15%), Finnország (20%) Németország (22%).
Az NSS Labs júliusi riportja alapján a Microsoft böngészői (Internet Explorer 8 és az Internet Explorer 9) továbbra is megtartották vezető szerepüket a rangsorban. Az Internet Explorer évente 1,6 milliárd rosszindulatú kártevőt és adathalász kísérletet blokkol, ami mintegy 3-5 millió támadás kiszűrését jelenti naponta. A böngésző így hétszer több vírust észlel és hatástalanít, mint versenytársa. A felmérés arról nem tesz említést, hogy ez az eredmény mennyi téves riasztással jár.
Az IE9 a károkozók 92%-át szűri ki a SmartScreen URL, a maradék 8%-ot pedig az Application Reputation segítségével. A SmartScreen Application Reputation jelzi, ha gyanú merül fel a letöltött alkalmazás megbízhatóságával kapcsolatban, így óvva meg a felhasználót a nem kellően biztonságos programtól. Az IE9 az egyetlen böngésző a piacon, amely csak a valóban veszélyes, nem kellően ismert alkalmazások letöltése esetén figyelmeztet – mások olyan jól ismert programok esetén is megteszik ezt, amelyek felhasználók tízmillióinak számítógépén futnak teljes biztonsággal.
Az NSS Labs 2011. júliusi felmérését 19 napon át 76 alkalommal az alábbi országokban végezte: Ausztria, Belgium, Dánia, Franciaország, Finnország, Németország, Görögország, Magyarország, Írország, Olaszország, Hollandia, Norvégia, Lengyelország, Portugália, Oroszország, Spanyolország, Svédország, Svájc, Törökország és Nagy-Britannia.
Forrás: Microsoft