EnerMAXimum – ház és táp bemutató
Hogy az Enermax háza részben lángban születik az biztos, hogy acél vázra épült, az acélt pedig minimum hengerelni kell, hogy számítógépház keletkezzen belőle.
Ahogy az előző házikónál írtuk, a díszesebb darab maradt másodiknak. Ez a díszesség nyomon érhető a külső kialakításán és a kivezetések számán is. Az öt darab 5,25-ös és egy darab 3,5 colos egység fogadására képes előlap két oldalán egy-egy alumínium „fület” találunk. Ezek persze nem igazi fülek, nem arra valók, hogy belekapaszkodjunk, inkább esztétikai célt szolgálnak. Az előlapra a gyártó nem is helyezett kezelőszervet, mindent a fedlap elülső részén találunk. Az alsó sorban kapott helyet a reset gomb, egy visszajelző lámpa, ami a háttértárak működésére figyelmeztet, a bekapcsoló gomb, valamint egy mikrofon be- és egy fejhallgató kimenet. A felső sorban találunk négy darab USB és egy darab eSATA csatlakozót.
A ház fényezése megegyezik a kistesóéval, vagyis ez sem fényes, de legalább látszanak rajta az ujjlenyomatok. A hátlapon semmi szokatlant sem találunk, de itt is felfedezhetjük a vízhűtés támogatására szolgáló két gumírozott lyukat.
Az igazi érdekesség az oldallap. Ezen a borításon egy hatalmas, 25 centiméteres ventilátor foglal helyet. A légkergető érdekessége, hogy egy egyszerű potenciométer segítségével állathatjuk a fordulatszámát, egy kapcsolóval ki és bekapcsolhatjuk a piros LED-eket melyek a lapátokat világítják meg, egy újabb kapcsolóval pedig beállíthatjuk, hogy a ventilátor a házba be, vagy onnan kifelé fújja a levegőt. Ez utóbbi funkció nem túl gyakori, ám annál hasznosabb lehet, ha nagy teljesítményű videokártyánk van, és arról szeretnénk a meleg levegőt a házon kívülre juttatni. Persze ez esetben a befújásról is gondoskodni kell. Ez sem okozhat problémát, mivel az előlapon és a hátlapon is találunk egy-egy 12 centiméteres ventilátor helyet.
Ez a ház, ha lehet még ellentmondásosabb, mint kisebb testvére. A teljesen acélból készült váz szokványosnak mondható, ám a háttértárak és a bővítőkártyák itt is csavarmentesek, bepattintásuk a házhoz mellékelt sínekkel történik. Emellett ott van még a hatalmas oldallapi ventilátor, a négy USB csatlakozó és az eSATA csatlakozó megléte, amik viszont általában a drágább, sok esetben alumíniumból készülő házak sajátjai.
Ami ennél a háznál is bizonyosra vehető, hogy a beépített anyagokkal és szolgáltatásokkal olyan darab, mely szinte eladatja magát. Látszik rajta a gondos tervezés, az odafigyelés, hiszen olyan apróságokat is felfedezhetünk, mint az, hogy az audió ki és bemenetekhez nem csak a szokásos alaplapi AC3 csatlakozó, hanem egy HD audió csatlakozó is rendelkezésre áll.