A Firefox 22 számos újítást kapott, de a leginkább említésre méltó az OdinMonkey és az alapértelmezetten bekapcsolt WebRTC – nyílt forrású keretrendszer, ami lehetővé teszi a valós idejű videocsetelést webböngészőn keresztül.Firefox panda_roux Az OdinMonkey a JavaScript egy alacsony szintű, nagy teljesítményű részhalmazára (asm.js) épít – ez teszi lehetővé a JavaScript kódok futásának rendkívüli sebességét. A Mozilla szerint az eljárás új lendületet adhat a webes alkalmazásoknak, a végrehajtás sebessége megközelítheti a natív eszközök tempóját. 

Folytatódik a közösségi integráció is. Mostantól a kiegészítőkezelőben (a szolgáltatások menüpont alatt) jelennek meg azok a weblapok, melyek a Social API-t alkalmazzák.

A kiadási megjegyzések szerint módosítható lett a HTML5 audió és videó bitráta, a szabvány támogatása pedig a data és a time elemmel bővült. Szintén hasznos lehet a HiDPI támogatás Windows operációs rendszerre történő kiterjesztése, illetőleg az, hogy a Mac OS X rendszereken a dokkon lévő ikonon láthatjuk a letöltések folyamatjelzőjét.

Elsősorban a fejlesztők örülhetnek a betűtípus inspektornak (a beépített fejlesztői eszköznél) a Web Notifications (értesítések megjelenítése a weboldalaktól) és a clipboardData API-nak (a JavaScript is láthatja a vágólapot) és a CSS3 Flexbox implementálásának. További változás, hogy biztonsági okokból a „Components” objektumot már nem érhetik el az internetes oldalak. A hirdetők viszont rövid távon már biztosan elérték a céljukat, a harmadik féltől származó sütik ügyében ismét meghátrált a Mozilla. 

A Firefox 22 a beépített frissítő szolgáltatással tölthető le, ám ha az valamilyen okból kifolyólag rendetlenkedne, akkor bátran kattintsunk ide.