Egy apró ajándék a HOC olvasóinak!
Nem, nem egy kupon a Gearbestre.
Szóval megint itt a karácsony, idén is megkísért minket a gőzölgő bejgli illata. Legyünk őszinték, ha az elmúlt évek karácsonyainak jeles pillanataira, emlékezetes momentumaira gondolunk vissza, akkor az első háromban biztosan benne lesz az ünnepi vacsora. Mi is jön ezután? Január első napja, vele együtt pedig a nagy fogadkozások időszaka, mely gyakorta vezethető vissza a „karácsonyi bűnözésünkre”. Erre gondolva készítettük el nektek az alábbi edzésnaplót:
Első pillantásra talán nem minden pont lesz egyértelmű a táblázatban, úgyhogy most adunk némi támpontot annak használatához. Kezdjük rögtön azzal, hogy milyen statisztikai adatokat tudunk kiolvasni belőle:
- tárgyhó átlaga összes napra számolva (perc)
- tárgyhó átlaga aktív napra számolva (perc)
- aktuális elvégzett tréning (percben)
- aktuális elvégzett tréning (órában)
- célidő hátralévő ideje (óra)
- célidő
- hátralévő napok száma
- a célidő teljesítéséhez szükséges napi átlag (perc)
- a célidő teljesítéséhez szükséges Tabata körök
- a célidő aktuális állapota százalékban
- a célidő időarányos állapota tárgyhóban (%-ban)
- tárgyhó aktív átlaga alapján várható idő (óra)
- tárgyhó aktív átlaga alapján várható zárás (nap)
- célidő elérése Tabata körökben (napi bontással)
- napi átlagidő egy nap „aktív idejére” (16 óra) vetítve
- napi átlagidő egy napra (24 óra) vetítve
A fenti listából kitűnik, a táblázat a Tabata edzésre vonatkozó adatokat is tudja kezelni, ezenkívül az „EXTRA” mezőt tudjuk adatbevitelre használni – a bevitel természetesen percben történik. A megmozgatni kívánt izomcsoport három részre lett bontva, ezek rövidítve az alábbiak:
- ABS (hasizom)
- LEG (lábizom)
- ARM (karizom)
Ezekbe a mezőkbe nem az elvégzett edzésidőt kell begépelnünk, hanem a Tabata körök számát. Érdemes kipróbálni a kattintható hivatkozásokat, ezek ugyanis a témában igen járatos Fitness Blender videóira visznek.
Az alapok ismertetése után térjünk rá a tényleges használatra; Mindenekelőtt töltsük le a dokumentumot, aztán toljuk fel a Google Drive meghajtónkra, majd nyissuk meg azt. A társításnál válasszuk a Google online dokumentumszerkesztőjét, majd a felugró ablakot egyszerűen zárjuk be, rögtön ezután látni fogjuk, hogy a szolgáltatás generált egy szerkeszthető verziót.
A fentiek után elsőként is határozzuk meg, hogy az adott hónapban mennyi órát szeretnénk mozogni; kattintsunk a G40 mezőbe, majd órában adjuk meg az elérni kívánt időt – ez alapértelmezetten 31, azaz napi egy óra. Amint látjuk, a táblázatból azonnal kiolvashatjuk, hogy ez havi és napi bontásban mennyi Tabata kört jelent, azonkívül a haladásunkról is számos visszajelzést kapunk majd. A motiváció hosszú távon történő fenntartását némi feltételes formázással oldottuk meg, itt a felfedezés örömét már meghagyjuk Olvasóinknak.
Nos, ez lenne a segítség a karácsonykor felszedett kilók ellen, mindenkinek jó „szórakozást” kívánunk!