Díjazta a Telekom a fenntarthatóság iránt elkötelezett vállalatokat
A Magyar Telekom hagyományaitól eltérően idén először minden Magyarországon működő vállalat részére megnyitotta a DELFIN Díjat, és díjazta a fenntarthatóság terén kiemelkedő szerepet vállaló beszállítói mellett pályázó egyéb vállalatokat is. Ünnepélyes keretek között, június 21-én, a XIV. Fenntarthatósági Kerekasztal-beszélgetésen adták át a Magyar Telekom által alapított DELFIN Díjat (Díj egy ELkötelezett, Fenntartható, Innovatív Nemzedékért). A díjjal olyan cégeket ismer el a vállalat, akiknek a fenntartható fejlődés iránti elkötelezettségük kimagasló és ezen a területen elért teljesítményük példaértékű.
A “Megvalósult innováció a fenntarthatóság érdekében” kategóriában az Interpower Kft.-t díjazták. Az Interpower megoldása, a távközlési egyenáramú berendezések korszerűsítése során kiemelten veszi figyelembe a környezetvédelmi és energiatakarékossági kérdéseket. Az innováció eredményeként közel 2000 MWh energia takarítható meg, így 1240 tonna CO2 kibocsátásától mentesül a Magyar Telekom.
A „Esélyegyenlőség támogatása, diszkrimináció-mentesség segítése vállalaton belül és kívül” kategóriában a zsűri két díjat ítélt oda. Az egyik díj tulajdonosa aFogyatékosügyi Kommunikációs Intézet. Az Intézet Magyarországon a fogyatékos emberek és szervezeteik kommunikációját fejlesztő, valamint gazdasági társaságok esélyegyenlőségi törekvéseit segítő szolgáltatásokat és a hozzájuk kapcsolódó tárgyi eszközöket értékesítő webshopot üzemeltet (Értéksziget). A másik díjat a Job Személyzeti Tanácsadó Kft. nyerte. A RehabJob (www.rehabjob.hu) divízió szolgáltatásain keresztül igyekszik megkönnyíteni a megváltozott munkaképességű munkavállalók integrációját, támogatja a munkaadók toborzási tevékenységét, segíti a két fél egymásra találását, valamint a mindennapokban is használható szakmai segítséget nyújt a munkaadók számára.
A „Fenntarthatósági tudatformálás, oktatás” kategóriában a Wagner Solar Hungária Kft. hozhatta el a fődíjat. A Wagner Solar Hungária Kft. küldetésének tekinti, hogy a Pest megyében élők számára népszerűsítse a megújuló energiaforrások hasznosítását és minden érdeklődő számára tájékoztatást nyújtson a különböző technikai megoldások, eszközök alkalmazási lehetőségeiről, előnyeiről és hátrányairól. A cég által életre keltett Wagner Solar Akadémia oktatási tevékenysége, a lakosság fórumokon való aktív részvételük és szaktanácsadásuk illetve az online mérő- és ellenőrző rendszerük egyedülálló Magyarországon.
A díjakat a Magyar Telekom képviselői a zsűri tagjaival együtt adták át a kategóriák nyerteseinek. A zsűri tagjai voltak: Simon Ernő (gazdasági újságíró), Dr. Pataki György (Budapesti Corvinus Egyetem), Bodó Péter (Tudatos Vásárlók Egyesülete), György Bence (TV2) és Szomolányi Katalin (Magyar Telekom). A Magyar Telekom évente megrendezett Fenntarthatósági Kerekasztal-beszélgetése azt a célt szolgálja, hogy nyílt párbeszéd alakuljon a vállalat és érdekelt felei között. Az eseményt először 1997-ben rendezte meg a cég, az idei a XIV. volt a sorban.