Tíz-tizenötször drágább erősítőket utasít maga mögé a mikroprocesszoros vezérlésű Sonic Impact T-Amp.

A hangrendszerek szakértői között soha nem volt tökéletes egyetértés, hiszen minden ember más adottságokkal rendelkezik, és ez a hallásra különösen igaz. Egy dolgot viszont kijelenthetünk: a hangkeltő eszközök ára és minősége általában – ha nem is arányosan –, de együtt növekszik. A nyers erő hegemóniája ezúttal azonban hanyatlani látszik.

A többnyire analóg eszközöket előnyben részesítő audiofilek minden tiltakozása ellenére egyre több teret nyer a mikrotechnika az erősítőkben, a hangfalakban, csak úgy, mint az összes többi berendezésben. Mostanra eljutottunk oda is, hogy egy adott lapka nem csak helyettesíti, hanem túl is szárnyalja azt az alkatrészt, aminek helyettesítésére tervezték.

Csúcstechnológia alacsony áron, immár Hi-Fi alkatrészek között is

Könnyen feltételezhető, hogy első látásra a képen látható, 8 darab „AA” teleppel működő, ezüst színű dobozkát a vásárló nemes egyszerűséggel kiröhögi. A San Diego-i Sonic Impact Technologies T-Ampjáról van szó; az eszköz szíve a Tripath TA 2024-es vezérlője, amely akármilyen hihetetlen, képes meghajtani normál Hi-Fi hangfalakat is – ilyen célú felhasználás esetén persze 12 voltos hálózati adapter használata javasolt.

Az igazi meglepetést a hangminőség tartogatja. A kis ládikó helyére csukott szemmel egy 60-70 ezer forintos, sőt egyesek szerint még drágább erősítőt is nyugodtan képzelhetünk, a különbség csak annyi, hogy a T-Amp postaköltséggel mindösszesen 7-8 ezer forintba kerül (25 dollár)!

Csúcstechnológia alacsony áron, immár Hi-Fi alkatrészek között is

A képen balra látható Super T-Amp a felújított változat. Belső értékekben nem sok változás történt, inkább a részletek kimunkáltsága, és az igényesebb kivitelezés jellemzi: alu ház, mellékelt hálózati adapter, és aranyozott csatlakozók javítják tovább a minőséget. Persze ezt meg is kell fizetnünk, de a 139 dolláros (30 ezer forint) ár ismételten több mint korrektnek nevezhető.