Talán nem haragszik meg a forgalmazó a következő mondatokért, hiszen erősen múlt időben írom őket. Szóval az igazság az, hogy a Coolink ventilátorai eddig számomra elég felemás képet mutattak. Voltak köztük jók, és voltak rosszak, sőt nagyon rosszak is. Aztán ahogy teltek az évek a nagyon rosszak felszívódtak, és a rosszakból is minimum közepesek lettek, mellettük pedig megjelentek az igazán vásárlásra csábító darabok. Emiatt kíváncsian vártam, hogy az új eresztés hogy sikerült.

Coolink - a hűvös pillantás 1

Ami a dobozokat kézbe véve feltűnt, hogy megváltozott a dizájn. A második dolog ami szemet szúrt, az a dobozok ablakain kikandikáló ventilátorok közepe volt, ez eléggé eltért a megszokott kialakítástól. Ellenálltam a kísértésnek, és a gyors bontogatás helyett meglátogattam a gyártó oldalát, hogy lássam milyen darabok érkeztek ebből az új sorozatból. Íme a táblázat!

SWiF2 Fan

1200

1201

120P

Méret (mm)

120 x 120 x 25

120 x 120 x 25

120 x 120 x 25

Fordulatszám (RPM +/-10%)

800

1200

800-1700

Légszállítás (mł/h)

60,4

94,2

60,4-127,6

Zaj (dB/A)

8,5

18,2

8,5-27,1

Bemeneti teljesítmény (W)

0,6

1,68

3,96

Áramfelvétel (A)

0,05

0,14

0,33

Feszültség (V)

7-13

7-13

7-13

PWM

x

Ahogy látható három féle változatban érkezik az új venti. Ezek közül kettő fix fordulatszámmal bír, a harmadik pedig állíthatóval, igaz ezt nem mi állítjuk, hanem a PWM-es szabályzás. A légszállítási adatok nem kiemelkedően jók, de a jobbak között vannak. Ezzel szemben a megadott zaj mértéke egészen elképesztő, kíváncsi leszek a valóság milyen. Remélem, nem kell szétgyaláznom egyik légkergetőt sem. 🙂

Itt az idő, bontogassunk!

A dobozokból nem csak a ventilátor kerül elő. Kapunk négy csavart a rögzítéshez, és ami nagy öröm kapunk négy szilikon bakot is, amivel elkerülhetjük a csavaros rögzítésnél fellépő esetleges rezonanciát.

Coolink - a hűvös pillantás 2
Létezik 92 milliméteres…

A turbina tizenegy lapáttal dolgozik. A lapátok profilja nem szokatlan, legalábbis akkor, ha nem a rotor közepe felé eső rész nézzük. Itt feltűnik, hogy a középrészhez történő csatlakoztatásnál egy plusz élt is találunk.

Ha már ventilátor, akkor kapcsoljuk is be! Ahogy feljebb írtam a zajra vonatkozó adatok kis kétségeket ébresztettek bennem, ám bekapcsolás után rá kellett jönnöm, hogy ennek semmi alapja sem volt. A ventilátorok teljes csendben működnek.

A gyártó ezt írja a termékéről: Teljesen új, innovatív tizenegy lapáttal rendelkező ventilátor, mely hatalmas előrelépést jelent a zaj-hatékonyság összefüggésben. A SWIF2 120 milliméteres ventilátorai egyesítik a kiemelkedően halk működés, a kiváló teljesítmény, és az egyedülálló színek nyújtotta előnyöket. Az új hidrodinamikai megoldás garantálja a csendes működést és a hosszabb élettartamot, mellyel együtt immár 60 hónap garancia jár.

Coolink - a hűvös pillantás 3
…és 80 milliméteres verzióban is

Jól hangzik? Jól bizony, ráadásul minden szava igaz! A folyadékcsapágyas ventilátorok úttörői a kaszások voltak, ám az idő telik, a technológia egyre olcsóbban hozzáférhető, így talán nem is meglepő, hogy immár a Coolink is él vele.

Bekapcsolás után az első ami feltűnt az volt, hogy nem tűnt fel semmi. A lapát forogni kezdett, a szél jött belőle, de ennyi, és semmivel sem több. Csapágyhang lényegében nulla, rezgés egyáltalán nincs. Sok ventilátort füleltem már, és sokszor esett meg, hogy az amúgy csendesnek mondható ketyeréből a csapágy pattogása, kopogása kihallatszott. Nos, ez a hidrocsapágyaknál egyáltalán nem jelentkezik. Azt nem tudom, hogy ehhez a csendhez és teljesítményhez van-e valami köze a lapátprofil faragásának, de lényegtelen is, hiszen a végeredmény tökéletes!