Ahogy az előző oldalon utaltunk rá, a HAF 912 Plus nem tartozik a terjedelmes viskók közé. Számszerűsítve ez 230 × 480 × 496 millimétert jelent, tömege is „csupán” 8,6 kilogramm.
A ház színe fekete. Fekete a fém- és a műanyag elemek mindegyike. A burkolat a kitüremkedések, az oldallap préselése, az előlap kávájának szögletessége miatt erőt, keménységet áraszt, ahogy azt egy jó tuningos géphez tervezett háznak kell.
Emlegettük a zanzásítást is, nem véletlenül. Ebben az alapvetően közepes, de napjaink kínálatát tekintve akár kicsinek is mondható háznál kiemelkedően sok hűtési lehetőséget kapunk. Az előlap mögött például rögtön egy 200 milliméteres ventilátor bújuk meg, ami még világít is. Ez befelé fújja a hűsítő levegőt.
Ugyan így, befelé dolgozhat az alaplapi tálcával átellenesen található ventilátor, amit az oldallapra szerelhetünk. Ennek mérete 120- vagy 140 milliméter lehet. Levegő ezeken kívül még a tápegység felől juthat a gépbe.
A meleg levegő két ponton juthat ki, ezek pedig, nem véletlenül, pont a processzor környékéről vezetik ki a meleget. A hátsó ventilátor a géppel érkezik, ennek mérete 120 milliméter.
Ennél sokkal érdekesebb a címben is említett ablak, ami a fedlapon látható. Ide egy második 200 milliméteres légkergetőt építhetünk, ami mintegy párt alkot az előlapi, hasonló méretű szerkezettel, ami befelé fújja a levegőt.
Ám láthatjuk, hogy annál, hogy egy ventit felcsavarozzunk a fedlapra, sokkal több furatot találunk a lemezen. Ennek oka az, hogy a Cooler Masternél gondoltak azokra, akik folyadékhűtést szeretnének használni. Sok háznál találjuk meg a folyadék ki- illetve visszavezetéséhez használt csöveknek szánt, gumírozott peremű lyukakat a hátlapon, de az esetek többségében itt véget is a vízhűtés támogatása. A radiátort, pontosabban hőleadót csavarozzuk ahova akarjuk, tűzzük a hajunkba, vagy akasszuk az ablakba, ez a gyártót már nem érdekli. Nem úgy a CM-et, akiknél a folyadékhűtés támogatása nem csak egy szép szlogen, hanem kőkemény valóság. Itt bizony a fedőlemezre felcsavarozhatunk egy rendes méretű, két 12 centiméteres ventilátorral szerelt radiátort. Nem kell barkácsolnunk, hiszen a furatok eleve úgy lettek kialakítva, hogy megfelelő platformot adjon a fedlap a radiátor alá.
Ha a felső lemezen a ház eleje felé tekintünk, akkor egy kicsit esetlenebb dolgot találunk, egy tálcát. A gyártó oldalán ide egy telefon van téve, hogy mutassák mennyire praktikus megoldás ez, de véleményünk szerint inkább problémás, nehezebb a takarítás, portörlés emiatt. A tálca kialakításának ténye persze ötletességre vall, hiszen az előlap tetején elhelyezett csatlakozók és gombok miatt amúgy is meg kellett emelni a műanyag káva tetejét, emiatt gondolhatták, hogy ha már kiemelkedik, akkor adjunk neki valami funkciót. Ez eddig rendben is van, de talán nem fontos, hogy minden kis csücsök hasznos legyen.
Ha már itt tartunk, meg amúgy is a házat nézegetjük, a csatlakozókat is érdemes számba venni. Egyik vesszőparipánk a csatlakozók és gombok elhelyezése, hiszen ha ezeket idétlen helyre teszik, akkor hiába szép egy ház, minden bekapcsolásnál elátkozzuk a tervező anyukáját, nagymamáját, de lehet, hogy a dédit is, ha rossz napunk van.
A Cooler Master HAF 912 Plus esetén a csatlakozók és kapcsolók a tökéletes helyen vannak. Az előlapon, de mégis annak a tetején, így elérjük és kényelmesen használhatjuk őket akkor is, ha a gép a földön, de akkor is, ha az asztalon áll. Az értékelés adatlapjára oda is tűzhetünk egy jó nagy piros pontot emiatt.
Funkcionális szempontok alapján még egy dolgot kell megemlítenünk, ez pedig a meghajtó helyek száma. Amiként az előlap alsó, úgy a felső része is rácsozott. Persze ez a rész négy kisebb rácsból áll, melyek helyére 5,25 colos, illetve az alsó rács közepét kivéve egy 3,5 colos eszközt építhetünk. Ez utóbbi leginkább kártyaolvasó lehet, hiszen floppy- meghajtót már nemigen használunk.
Itt az idő, hogy leszereljük az oldallapot, és bekukkantsuk a házikóba!