A következő bemutatásra váró darab már komolyabb dobozban érkezett, színes nyomással, így gyanítható, hogy egy drágább házikó bukkan majd elő a csomagolásból. A megérzésünk nem csal. A ház eleve jóval súlyosabb egyéniség, mint az előtte vizsgált három példány. Ezen kívül az anyagválasztás terén is van némi változás.
A kartonból kibukkanó házikó a midi torony kategória képviselője. A dobozon ugyan az Extreme Workstation Tower díszeleg, de az igazi tornyoktól ez a ház mégis messze van. Ez persze nem olyan nagy baj, hiszen így sokkal több esélye van arra, hogy otthonra őt válasszuk.
Ha már az anyagválasztást említettük, akkor erre térjünk is ki bővebben. Már első fogásra is egyértelmű, hogy vastagabbak az oldalfalak, és maga a váz is erősebb anyagból készült. Erre a minőségibb érzésre tesz még rá egy lapáttal az, hogy a műanyag alkatrészek, az előlap is vastagabb, mint az eddig vizsgált házakon. Hogy ez ne legyen elég, a meghajtókat egy ajtó takarja el, amin csak a gép működését visszajelző két LED fénye látszik.
Az ajtót kinyitva találunk rá a bekapcsoló- és a reset gombokra, ahogy a 5,25- és a 3,5 inches meghajtók helyére is. Ezekből egyébként három, illetve egy darab beszerelésére nyílik lehetőség. Az előlap kapcsán mindig megemlítjük a külső csatlakozókat is, most sincs ez másként. A változatosság kedvéért ezek most az előlap oldalán találhatók, és a megszokott audió és USB csatlakozók mellet egy Fire Wire portot is találunk.
Lássuk a belső felépítést! Elsőre nem látunk semmi szokatlant, sőt másodjára sem. Mit lehet erre mondani, Chieftek. Persze nem a rossz értelemben, egész egyszerűen nem spirázzák túl a dolgokat, főleg egy olyan háznál nem, ami workstation címkével van ellátva. Ez magyarán szólva egy munkaeszköz, még akkor is, ha esetleg otthon használjuk. Semmiképpen sem ajánlanák a 15 éves kamasz első gépének, mert ezzel nehezen fog tudni villogni a társai előtt. Nem úgy mint mi a kollegáink előtt, de most ne kanyarodjunk el ennyire a témától, lássuk mit ajánl a Chieftek a szolgáltatások között.
Első sorban fontos megjegyezni, hogy az alaplap beszerelése után lényegében elfelejthetjük a csavarhúzót. A bővítőkártyák, a meghajtók mind mind csavarmenetesen szerelhetők. Ezt is szeretjük!
A hűtéssel sincs probléma. A beszerelhető hat darab merevlemezet két darab 8 centiméteres ventilátorral hűthetjük. A ház szellőztetésére beszerelhetünk még két darab 12 centis példányt, ezek közül egyet a hátfalra, egyet pedig a tetőre, persze belülről. A hűtést segíti az is, hogy az oldallap nagyobb részén egy lukacsos lemez van, melyen keresztül a levegő a ház belső részeihez juthat. A hűtés ezzel kipipálva!
Marad a ház külseje. Az előlapról nem sokat tudunk írni, a tetszik-nem tetszik kérdést mindenki szubjektív megítélésére bízzuk, ahogy azt is, hogy szeressük vagy ne az ajtóval rendelkező házakat. A ház acél vázra épül, ahogy az oldallapok is azok, a fényezés pont olyan, mint az eddig kitárgyalt modelleknél. Semmi extra, de a maga minőségében abszolút hibátlan.
Jöhet a kinek ajánljuk pont. Ahogy a gyártó is mondja workstation, vagyis munkaállomás. Ez ugye nem a kliensnek megfelelő kategória, ez egy önállóan használható erős gépet jelent. A ház kialakítása, a szellőztetés, a beépíthető merevlemezek nagy száma erre alkalmassá is teszi, mondhatni tökéletes választás, ha valaki munkára szeretne magának egy tartós házba gépet építeni.